21 Ocak Pazar günü sahilde bulunan Nazar Restoranda partililerin ve basının katılımı ile düzenlenen kahvaltı programı, bayanlara karanfil takdimi, saygı duruşunda bulunulması, istiklal marşının okunması ve ardından İlçe Başkan Vekili Aykut Gönültaş‘ın selamlama konuşması le başladı.

İl Başkanı Necdet Sarı, partililere hitap ettiği konuşmasında hükümetin politikalarını eleştirdi ve Türkiye’deki zenginliğin adil paylaşılmadığını savunarak, 1994 yılındaki Necmettin Erbakan döneminin arandığını söyledi. “Şimdi sıra gençlerde” diyen Sarı, “biz borç almadan belediyecilik yapacağız; rant, heykel ve terör belediyeciliği yapmayacağız. Denk bütçeli Milli görüş belediyeciliğini getireceğiz.” diye konuştu.

Ardından kürüye gelen Yeniden Refah Partisi Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Emre Karaarslan, adaylık teklifi aldığı andan itibaren çalışmalara başladığını belirterek milli görüş belediyeciliğini yapmak üzere 30 gün boyunca altı dolu projeler hazırladığını söyledi. Projelerin yatırımcıları ve paydaşlar ile ön görüşmelerinin yapıldığını bildiren Karaarslan, “31 marttan sonrada diğer yatırımcılarımızı da memleketimize davet ediyoruz. Projelerin başlayacağı sözünü buradan veriyoruz.” dedi.

50 Ayrı projeyi sunum halinde yansıtan Karaarslan, katlı otopark, Kavrulmuş fındık Fabrikası, Çilek reçeli üretim tesisi, Reçel üretim tesisi, trafik düzenlemeleri, dalgakıran yapımı, kapalı pazaryeri ve kapalı stat gibi projeler üzerine söz alarak detaylandırdı. Erdemir’in Özel Endüstri Bölgesi olmasın için şartlı destek vereceklerini kaydede Karaarslan, Son olarak Ereğli’nin il olmasını desteklediklerini belirtti ve “üreten, gelişen ve kazanan Yeni Ereğli’yi birlikte inşa edeceğiz. 2. Ereğli dönemi başlıyor.” diyerek sözlerini tamamladı. 

Karaarslan Kaymakam Yapıcı'yı ziyaret etti Karaarslan Kaymakam Yapıcı'yı ziyaret etti

Program, ilçe teşkilat yöneticileri ve belediye meclis üyesi aday adayları ile toplu fotoğraf çektirilerek son buldu.

IMG-20240121-WA0016

IMG-20240121-WA0020

IMG-20240121-WA0013

Editör: Serdal Çenesiz