Programda Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ile AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt arasında laf atışmadamga vurdu.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ereğli'nin hem yerelde hem genelde çok eksiklikleri bulunduğunu birlik ve beraberlik içerisinde siyaseti kapmadan Ereğli'ye yeni değerler kazandırılması gerektiğine dikkati çekti. Milletvekili Bozkurt da söylemlerin eyleme dönüşmesi çağrısında bulundu, sevgi, barış, dostluk diyerek başkanın kavgalara girdiğini hatırlattı. Yeni bir dönem olma temennisinde bulunan Bozkurt, devlet yatırımlarının inadına inadına Karadeniz Ereğli'ye gelmeye devam edeceğini ifade etti.

"DEĞERLİ BİR RAMAZAN GEÇİRDİK"

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "İftar çadırları kurduk, evden çıkamayan, kocası olmayan, çocukları olanlara evlerine kadar sıcak yemek gönderdik. Herkes paylaşımlarını ve yardımlaşmalarını yaptı ve çok değerli bir Ramazan ayı geçirdik. Allah bizlere sağlıkla bayramı nasip etti ve bugün de bayramımızı hep birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

"YEREL SEÇİMLER SİYASET DEĞİLDİR"

En önemli mesele bundan sonra yapacağımız, bu mutlulukların devam etmemesi için yerel seçimler siyaset değildir. Her zaman iddia ediyorum yerel seçimler o bölgenin gelişmesi kalkınması ve büyümesi için yapılan çalışmalardır. Burada A, B, C partisi diye birşey olmaz. Ereğli halkını seven, Ereğli halkına değer veren o kenarda bucakta kalmış garibanların çektiği sıkıntıları ortak olmak isteyen bütün siyasi parti paydaşlarının el ele verip samimiyetle birbirlerine saygısızlık yapmadan, azılı çoğunluğu hiç fark etmez hep birlikte bu güzel memleketi Türkiye'nin cenneti Karadeniz Ereğli'yi olduğu yerden daha yukarıya çıkarmamız gerektiğine inanıyorum.

"EREĞLİ İSTEDİĞİMİZ NOKTAYA GELMEDİ"

Yıllardır bu savaşı vermeye çalışıyorum. Çok istediğimiz noktaya Ereğli gelmedi. Dolayısıyla bunun böyle olması için iyi başlangıçlar yaptık gerek Saffet Bey ile gerekse Eylem Bey ile Kaymakam bey ile bu seçimlerde birbirimize bu seçimlerde hiç laf atmadan çemkirmeden Ereğli halkını düşünerek yapacaklarımı anlattık bunun böyle devam etmesi için ben şahsen elimden gelen gayreti göstereceğim.

"SİYASİ NEZAKET, SAYGI, HÜRMET..."

Nezaketi hangi partiden olursa olsun saygıyı hürmeti bırakmadan Ereğli'de birlik ve beraberlik temasının işlenmesi için öncülük yapmaya çalışacağım. İnanıyorum milletvekillerimizde bizlere bu konuda yardım edeceklerdir. Çünkü Ereğli halkının çok ihtiyacı var. Ereğli halkı sıkıntılı. Olması gereken, Zonguldak'ın en büyük ilçesi. Şuanda Zonguldak'ta 31 tane meclis üyesi olan Ereğli var. Zonguldak'ta bile 25 tane ile temsil ediliyor. Nüfus Ereğli'de yüksek.

"EREĞLİ'NİN ÇOK EKSİKLERİ VAR"

Ereğli, Ereğli değil. Çok eksiklerimiz var. Hem yerelde ve genelde çok eksiklerimiz var. Zamanımızı kavgaya, nezaketsizliğe sataşmaya değil Ereğli halkını seviyor isek yaşça büyük olduğum için bunları söyleme hakkını kendimde görüyorum. Hep birlikte el ele verip siyaseti katmadan Ereğli'ye yeni değerler kazandıracağımıza, bu kadroların buna müsait olduğuna, yapıcı bir kafa yapıları olduğunu görüyorum. Ereğli'de yeni bir çığır açılması noktasında herkesi birlik ve beraberliğe çağırıyorum. Allah inşallah niyetlerimiz düşüncelerimiz bayramın birinci günü kabul olur ve Ereğli iyi noktaya gelir. Halkımızın duasını almayı Allah bize nasip eder diyorum"

"SÖYLEMDEN ZİYADE EYLEME İNANAN İNSANIM"

AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt da konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "İnşallah Ereğli bundan sonra buradaki tabloda olduğu gibi birlik ve beraberlik içerisinde hareket eder. Söylemden ziyade eyleme inanan bir insanım. Eylem Bey'e değil. (CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul'u gülümseyerek) Bu zamana kadar söylemde bulunup da aslında burada siyaset yeri değil bayram yeri ama belediye başkanı biraz siyasete girdi.

"SEN DAHA KAVGAYI GÖRMEMİŞSİN"

Bu zamana kadar sevgi, barış, dostluk dedi ama hep kavga etti dedi. (Posbıyık konuşuyor, sen daha kavgayı görmemişsin) İnşallah bugünü bir başlangıç kabul ediyoruz. İnşallah böyle devam edersiniz. Birlik ve beraberlik içerisinde inşallah Ereğli'nin bu birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Biz görev e geldiğimiz andan itibaren talep nereden gelirse gelsin taleplerin yerine getirilmesi noktasında her türlü mücadeleyi, özveriyi ortaya koyduk. Bunu da Ereğli'mize gösterdik.

"İNADINA İNADINA DEVLET YATIRIMLARINI GETİRDİK"

9-10 ayda devlet yatırımları anlamında inadına inadına, Ereğli'de devlet yatırımı olmayanlara, olmayıp diye söylemde bulunanlara inadına inadına devlet yatırımlarını getirdik. İnşallah bu devlet yatırımları Ereğli'ye gelmeye devam edecek. Yerel anlamda belediyenin bizden de bir talebi olursa da biz dün olduğu gibi bugün de yarın da başımızı taşın altına koymaya hazırız. Ereğli bizim önceliğimiz. Ereğli'ye hak ettiği değer verilmesi konusunda Ankara noktasında elimden gelen tüm mücadeleyi verdim, vereceğim bunun sözünü de veriyorum."

Seçimler tamamlandı... Kazanan parti açıklandı... Seçimler tamamlandı... Kazanan parti açıklandı...

CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul da yaptığı konuşmasında, birlik ve beraberlik mesajları verdi Ramazan Bayramını kutladı.

Editör: Sinan Kabatepe