Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Türkiye’nin En büyük Festivali olan Uluslararası Sevgi Barış Dostluk Kültür ve Sanat Festivali’nin 6-7-8-9 Temmuz 2023' de yapılacağını söyledi. 

6d2de6b5-3177-45ef-a800-efa4514321e3

DEPREM SONRASI DURDURDUĞUMUZ FESTİVAL HAZIRLIKLARINA BAŞLADIK

Yenilenen AKM Sergi Salonları’nın açılışında konuşan Başkan Halil Posbıyık, festival ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

Bu yaz hareketli bir yaz geçirtmeyi düşünüyoruz. Pandemi depremler çok büyük sıkıntılar yaşadık ve insanlar eğlenceye, konuşmaya, içini dökmeye hasret kaldılar.

YAZ DÖNEMİNDE KÜLTÜREL VE SANATSAL AKTİVİTELER

Büyük bir sıkıntı ortamında yaşadık. Deprem hepimizi çok üzdü. Arkadaşlarımız hazırlık yapıyorlar. Değişik noktalarda eğlenceler, sosyal kültürel etkinlikler. Bazen yerel, bazen orta ölçekli sanatçılarla eğlenceler düzenleyeceğiz. Sizi biraz sıkıntılardan uzaklaştırmak için elimizden gayreti göstereceğiz. Salonlarımız kültürel faaliyetler için açık olacak. 

FESTİVAL HAZIRLIKLARINA BAŞLADIK 

Bugüne kadar festival konusunda hiç konuşmadık. Çünkü bir deprem olmuştu ve depremden dolayı da, tabi ki festival hazırlığı yapmadık. Türkiye’nin birçok kentinde festivaller yapılıyor. Sürekli “Festival olacak mı?” diye soruyorlar. Bugün itibarıyla kaymakamlığa müracaat ettik. Festival çalışmalarına başladığımızı ilk defa burada açıklamak istiyorum. Bu festivalde hangi sanatçıları seçeceği diye AVM önlerine sandıkları koyduk. Herkes oy kullanıyor. Sanatçı seçimi için bu çok önemli.”

8ef27243-d36a-406b-9a52-cfa3647144f9

Editör: Manşet67 Haber