Partililerle görüşmesinin ardından gazetecilere Alaplı Belediye Başkan adayı Recep Ocak hakkında açıklamada bulundu.

Bakan Tunç, açıklamasında;  "Alaplı'dayız. İlçe Başkanlığımızı ziyaret ettik. Esnaflarımızı ziyaret edeceğiz. Alaplı'da özellikle gerçek belediyecilik anlamında Recep kardeşimiz teşkilatı ile bütünleşerek Alaplı halkı ile bütünleşerek inşallah Alaplı'da yeni bir dönemi başlatacaklar. Alaplı'nın imarı yeniden kalkınması anlamında büyük bir avantaj olacak. Teşkilatımızın da heyecanını gördük. Böyle bir beklenti olduğunu da gördük. Recep kardeşimiz Alaplı'nın evladı, burada doğmuş, burada büyümüş, mesleki hayatını da burada da sürdürmüş. Alaplı'da çok güzel bir uyum var, çok güzel projeler var, bu projelerin hayata geçmesinde bölge insanı olarak biz de her türlü desteği vereceğiz"

Ağlayacaksanız oynamayalım... Ağlayacaksanız oynamayalım...

 Alaplı Belediye Başkan adayı Recep Ocak ise yaptığı konuşmada; "31 Mart tarihinden sonra Alaplı'yı bir vizyon şehri yapmak istiyoruz. Desteğe ve güvenmenize ihtiyaç duyuyoruz. Bizlerin başkan adayı olması ile Alaplı'ya bakanlar gelmeye başladı. Biz bu şehri hizmet şehri yapacağız. Milletvekili, İl Başkanlarımız, önceki dönem milletvekilleri başkanları burada. Bu kader değişecek. Alaplı Belediye Başkanlığı makamında sizler oturacaksınız, bizler hizmetkar olacağız. Alaplı'da bu değişimin, çalışmanın nasıl olduğunu göreceksiniz. Diğer STK'larda hizmet ederken bile makam derdimiz olmadı, sadece bu şehre hizmet etmeyi, bu şehirde mutlu olmasını düşündük. Biz bu saatten sonra yeniden imar edilmesini, Alaplı kadim bir şehir. Bu kadim şehre en güzel şekilde hizmet etmek için gece gündüz çalışacağıma söz veriyorum. Tüm ekibimizle bu seçimleri kazanacağımıza inandık, bundan asla kuşkumuz yok, diğer STK'lara da ihtiyacımız var. Bu şehir artık hak ettiği yere gelmeli. Karşıyaka'dan girildiği zaman bu şehrin nasıl değiştiğini tüm vatandaşlarımız görecek. Temel amacımız mahallelere, insanlara hizmet." dedi.

Bakan Tunç , "43 gün sonra sandığa gideceğiz. Belediye Başkanları, meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri ve muhtarları seçeceğiz. İnşallah bu seçimler ülkemiz için Zonguldak, Alaplı için hayırlı uğurlu olur inşallah." dedi.

Editör: Sevgi Yavuz