Posbıyık festivallerin 3 yıl boyunca iptal olduğunu açıkladı Posbıyık festivallerin 3 yıl boyunca iptal olduğunu açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Plan Bütçe Komisyonunda özelleştirilecekler listesini açıkladı. Açıklamada köprüler, otoyollar ve limanlarda sayıldı. Muhalefette özelleştirme açıklamasının ardından olaya tepki gösterdi. Hazine ve Maliye Bakanlığından da tepkiler üzerine açıklama yapılarak olayın satış değil özelleştirme olduğu ifade edildi. 
Tepkiler ulusal basına da yansıdı. Bir televizyon kanalında yapılan yayın sırasında özelleştirmenin Türk Dil Kurumu karşılığı açıklanarak Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz’a mikrofon uzatıldı. CHP’li Milletvekili Yavuzyılmaz, özelleştirmeler ile birlikte vatandaşın yaşayacağı sıkıntılar hakkında kısa bir açıklamada bulundu. İktidarı eleştiren Yavuzyılmaz; “Bu yapılan özelleştirme ile ilgili  sözleşmenin adı ne olarak geçiyor? Satış ve işletme hakkı devir sözleşmesi diyor. 
Buradan geçen vatandaşlarımız eğer bugün  5 TL ödüyorsan yarın 15 TL ödemek zorunda kalacak. Yine şirketler zenginleşecek, vatandaşımız fakirleşmeye devam edecek.” dedi.

Editör: Can Özkan Kayabaşılı