Depreme karşı önlem amacıyla mikrobölgeleme çalışması... Depreme karşı önlem amacıyla mikrobölgeleme çalışması...

Özel Anadolu hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Op. Dr. Davut Yıldız’ın gerçekleştirdiği başarılı ameliyat için verdiği açıklamada;  ‘’1 gün önce ön çapraz bağ yırtığına bağlı ameliyat yaptık. Ameliyat’ da farklı bir teknik uyguladık. Her zaman grefte alıp dışarda oluşturup iki taraftan da tespit yapılır biz tendonun beslenmesi açısından tendonun beslenmesini bozmamak için tibiya’ dan yapışma yerinden grefti koparmadan eklem içine yerleştirildi. Bu değişik bir teknik, bu teknikle yapılınca en az 1 – 1,5 ay daha hızlı sahalara dönebiliyor hasta, futbolcu ameliyatı yaptık. Dün ameliyat yaptık bugün pansumanın 1.günü sıkıntı çekmedi rahat bir gün geçirdi.’’ dedi.
Özel Anadolu hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Op. Dr. Davut Yıldız’ın Ön çapraz bağ yırtığı ameliyatını yaptığı hasta Mert Köse kendisine uygulanan bu ameliyat için duygu ve düşüncelerini şu şekilde ifade etti.
‘’Mert köse ben, başarılı bir ameliyattı, çok ağrı da çekmedim. Dün olmama rağmen bugün iyiyim gayet. Ameliyatı canlı olarak izleme imkânım da oldu güzel bir tecrübeydi benim için de hocamızın ne yaptığını görmüş oldum. Toparlamaya başladım bugün hafif de olsa üstüne basabildim doktoruma çok teşekkür ederim ilgilendiği için Allah razı olsun.’’ dedi

Editör: Haber Merkezi