Amca, '' Tüm kararları halk ile birlikte alacağız'' dedi.

TİP Adayı Cihangir Amca, Belediye Başkanı seçildiğinde, başkanlık kapısının ve güvenliğin olmayacağını ve tüm kararları halk ile birlikte alacaklarını açıkladı.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Kdz. Ereğli Belediye Başkan adayı emekli Erdemir işçisi ve sanatçı Cihangir Amca, partinin ilçe binasında düzenlediği basın toplantısında göreve geldiğinde yapacağı hizmetleri anlatırken, farklı bir yönetim tarzından söz ederken, halk meclisinden söz etti.

Amca, belediye başkan adaylarının birbirlerine hakkında kötü söz söylemelerini yadırgadığını da belirtirken “biz nezaket dilinden vaz geçmeyeceğiz” dedi. Ayrıştıran bir dilden yana olmadıklarını da belirten TİP Adayı Amca, sosyal belediyeciliğe dikkat çekerken “betoni değil, insani belediyecilik” dedi.

AK Parti Meclis üyesi adayları ziyaretlere devam ediyor AK Parti Meclis üyesi adayları ziyaretlere devam ediyor

KADININ ÖZGÜRLEŞMESİ VE GENÇLİK MERKEZLERİ

Mahallelerde halk meclisleri kuracaklarını ve tüm kararları bu meclislerle birlikte alacaklarını kaydeden Cihangir Amca, “BELEDİYE  MECLİS ÜYELERİ BAŞKANIN ASKERLERİ OLMAYACAK” söyleminde bulundu. Ekonomik bağımsızlığı olmayan kadının özgür olamayacağını söyledikten sonra gençlik merkezlerinin önemine değindi. Bu merkezlerde havuzundan kafesine, kütüphanesine sosyal tesislerin dışında emekli öğretmenlerin de üniversite öğrencilerine ücretsiz ders vereceğini müjdeleyen Amca, sözü trafik konusuna getirdi.

BELEDİYE OTOBÜSLERİ SEFERE BAŞLAYACAK

İlçede araç kullanımının yoğunluğunu azaltmak için çok katkı otoparkların dışında toplu taşımanın cazip hale getirilerek özendirileceğini ve böylelikle bisiklet yollarının da açılacağını kaydeden Cihangir Amca belediye otobüslerinin ring seferler yapacağını anlattı.

Amca sözlerini şöyle sürdürdü:

Toplu taşımayı cazip hale getireceğiz biz ve ulaşılabilir hale getireceğiz. Örneğin Kemer tarafında veya Kestaneci de oturan bir vatandaşımız hastaneye gideceği zaman eğer arabası varsa toplu taşımayı tercih etmiyor çünkü çarşıya gidecek bir daha otobüse binecek dönüşte bunun tam tersi olacak. Şimdi bu böyle olduğu için toplu taşıma çok tercih edilmiyor. Biz tercih edilebilir ulaşılabilir erişilebilir bir toplu taşıma sistemi kuracağız. Belediye otobüslerimizi geri getireceğiz daha ucuz şekilde rant sağlamayan belediye otobüslerimizi geri getireceğiz ve bunlar ring yapacak. Kısa mesafeli değil bunlar şehir içinde ring yapacak yani Kestaneci’den, Kemer’den otobüse binen bir yurttaşımız hastaneye direkt gidebilecek. Üç ayrı bölgede ringlerimiz olacak. Dolayısıyla arabasını kullanmak zorunda kalmayacak. Park sıkıntısının büyük bir kısmı ortadan kalkacak. Yol kenarlarındaki parklar kalkacak belediye gelir elde ediyor ama vatandaşa da bir eziyet.

YOL KENARLARI PARKI KALKACAK

Vatandaşın aleyhine olan hiçbir uygulamaya devam etmeyeceğiz biz. Yol kenarlarındaki park yerlerini iptal edeceğiz dolayısıyla trafik akışı engellenmemiş olacak. Hatta bazı yerleri tek yöne çevireceğiz çift yön olan yerlerde de bisiklet yolu olacak. Yani bisiklet sadece sahilde spor yapmak için binilen bir araç halinden çıkıp bir ulaşım haline getireceğiz ve bu çevre içinde faydalı olacak. Bisikletine bindiğinde birçok yere gidebilecek tercih edecek bisikleti. Bunlarla ilgili projelerimiz var. Tabi bunlarla ilgili bütün projelerimizde kaynaklarımızı iyi analiz edip doğru bir şekilde kullanımını sağlayacağız. Tek yönlü trafiği birçok alanda gerçekleştirmiş hayata geçirmiş olacağız. Ama en büyük rahatlığı bahsettiğim gibi belediye otobüslerimizi biraz da nostalji olacaktır geri getireceğiz. Ulaşılabilir hale getireceğiz.

Whatsapp Image 2024 02 04 At 21.19.55

Whatsapp Image 2024 02 04 At 19.15.35 (1)

Whatsapp Image 2024 02 04 At 19.15.36

Editör: Sudenaz Bolatcan