AK Parti Karadeniz Ereğli'de milletvekili, ilçe başkan ve yönetimi, belediye başkan adayı, belediye, il genel meclis adayları, belediye başkan aday adayları, eski ilçe başkanları, eski adayların katılımı ile iftar programında bir araya geldi.

Yeniden Refah Partisinden Başkan'a ziyaret... Yeniden Refah Partisinden Başkan'a ziyaret...

 "ALINABİLECEK BİR SEÇİM"

Keleşler Park Otel'de düzenlenen iftar programında konuşan AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Muhammet Mücahit Andiç, partinin eski, yeni yöneticilerini birlik ve beraberlik içerisinde sahada görmek istediklerini belirterek, "Ne kadar fazla çalışırsak Allah nasip ederse 31 Mart akşamı Ereğli'mizi AK Belediyecilik ile buluşturacağız. Belediye Başkan adayımız İbrahim Sezer'in ciddi çalışmaları var. Bu seçim konjektörü itibariyle alınabilecek bir seçim. İnşallah güzel neticeler elde edeceğiz." dedi.

 "SEÇİMİ KAYBETMEK ÇOK ÜZÜCÜ OLACAKTIR"

AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt da konuşmasında, 31 Mart seçimlerine 15 gün kaldığını ve bu süreci çok iyi değerlendirmek zorunda olduklarını söyledi. "Artık tekrar burada Ereğli'de böyle bir seçimi kaybetmek gerçekten bizler için partiler için çok üzücü olacaktır." diyen Bozkurt, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

 

"HATALAR, EKSİKLER OLMUŞTUR"

"Başkan adayımızın arkasında dimdik durarak, inşallah hep beraber birlik ve beraberlik içerisinde seçime gitme durumundayız. Dönem ayrışma dönemi değil bütünleşme dönemi. Mutlaka hatalar, eksikler olmuştur. Fakat bu eksik ve hataları şuan ki durumda görme gibi bir lüksü yok. Hepimizin bu hataları, eksikleri görmezden gelip birlik ve beraberlik içerisinde hedefe odaklanması lazım.

 

"81 YAŞINDA BİR BELEDİYE BAŞKANI"

81 Yaşında bir belediye başkan adayı ve başkanı, 20-25 yıldır hiçbir şey vermemiş. Tekrar önümüzdeki dönemde ona vermemiz demek çocuklarımızın torunlarımızın ortadan kaldırmak demek bu anlamda. Onun için mutlaka hepimizin eksikleri olmuştur, yanlışları olmuştur. Bunlarda kasıtlı yapılan bir hareket, eylem olduğunu düşünmüyorum. Bu süreci en iyi şekilde atlatabilmek için herkesin desteğine ihtiyacına var. Sahada hep birlikte olalım. Hedefe ulaşalım.

 

"HERKESİN VEBALİ VARDIR, NET SÖYLÜYORUM"

Öteki olumsuz durumda (seçimin kaybedilmesi) herkesin vebali vardır, bunu net olarak söylüyorum. Erol Şahin, 2019'da adaydı arkasındaydık, yürüdük. Cevat Kır abimiz adaydı yine beraberdik. Bu kadar değerli kadroların isimlerin olduğu partimizde inşallah herhangi bir kusur aranmaksızın 31 Mart akşamına odaklanmamız lazım. Cumhurbaşkanımız o yaşına rağmen bugün için bakıyoruz iftarda Hakkari'de sabah başka bir bölgede idi. O kadar mücadele veriyor ki biz onun verdiği mücadelenin neresindeyiz, ne yapıyoruz? Sorgulamamız lazım. Rica ediyorum, kafamızdaki olumsuzlukları bir kenara bırakıp hep birlikte sahada olalım. Ekip sahada olduğu zaman neticenin olumsuz olma gibi bir durum söz konusu değil. 31 Mart akşamında da İbrahim Başkanımızın arkasında belediyede hep birlikte orada duracağız, birlik ve beraberlik pozunu orada da vereceğiz. Ereğlimize en güzel hizmetleri yapacağız."

 

"EKSİĞİMİZ KALMADI"

AK Parti Karadeniz Ereğli Belediye Başkan adayı İbrahim Sezer de, adaylık sürecinin her zamankinden daha geç açıklandığını, bu süreci de herkesin birlikte izleyerek gördüğüne değindi. Adaylığın açıklanmasının ardından süratli bir çalışma programına girdiklerini ifade eden Sezer, konuşmasında şu görüşlere yer verdi: "Bugüne geldiğimizde seçime 15 gün kaldı. Biz seçime 15-20 gün kala tüm eksikliklerimizi toparlamış olduk. Yani seçim sürecinde fiziksel, maddi, manevi ne hazırlıklar yapılması gerekiyor onları emin olun bir hafta 10 güne kadar toparladık. Projelerimizin hazırlanması, onların sinevizyonların hazırlanması, baskılarının yapılması. Çok şükür bir eksiğimiz kalmadı.

 

"İLGİ VE ALAKA OLDUKÇA FAZLA"

Top yekün çalışmalarımıza başladık. Bağlık, Sarıkormaz gibi kalabalık mahallelerimiz var. Kalabalık şekilde sokaklara dağıldık, ev ev, iş yeri iş yeri broşürlerimizi, projelerimizi dağıtıyoruz. Bugün Organize Sanayi Bölgesi'nde 4 fabrikasını ziyaret ettik. Çalışanlarla bir araya geldik, kendimizi tanıttık, projelerimizi aktardık. Daha sonra mahallelere giriyoruz. Bu çalışmaların önemli olduğunu düşünüyorum. İnsanların ilgi ve alakası oldukça fazla.

"PROJELERDE İKTİDAR, BAKANLIK GÜCÜ LAZIM"

Mevcut belediye başkanına karşı bir değişim tutkusu arzusu var. Bu herkeste de var. Bu fırsatı iyi değerlendirmemiz lazım. Sahaya biraz daha güçlü çıkarak biraz daha fazla el sıkarak halkımıza Ereğli ile ilgili derdimiz olduğunu, projelerimizin bulunduğunu, Ereğli'nin bugüne kadar belediyecilik anlamında çok eksiği olduğunu üzerine basarak vurguluyoruz. Her projeyi belediye kaynakları ile yapılamayacağını mutlaka iktidar gücünü, bakanlık kaynaklarının kullanılması gerektiğini anlatıyoruz. İnsanlar da bizlere hak veriyorlar. İnşallah bu süreci çok iyi değerlendireceğiz. Belediye Başkanlığımızı partimize teşkilatlarımıza Ereğli halkımıza kazandırmış olacağız.

 

"SOL KESİMDEN CİDDİ DESTEK VERECEKLER VAR"

Çok ümitliyim. Her diyaloga girdiğimiz insanlardan bu enerjiyi geri dönüşü alıyoruz. Çok sessiz bir çoğunluk var. Bir bıkmışlık, bir değişim arzusu var. Sol kesimden de ciddi destek verecek olanlar var. Bunları üst üste koyduğumuzda inşallah bu seçimi almamak için hiçbir sebep yok. Bu seçimi kesinlikle biraz dikkatli gidebilirsek, bu süreci iyi değerlendirirsek, yanlış yapmazsak seçimi alıyoruz diyorum."

Daha sonra seçim çalışmalarına ilişkin fikir ve öneriler görüşüldü.

Whatsapp Image 2024 03 15 At 205455

Editör: Haber Merkezi