Posbıyık, ihtiyaç duyulan tüm yolların bu yaz asfaltlanacağını söyledi.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, beraberinde belediye başkan yardımcısı Oğuz Cömert ve teknik ekip ile kentin birçok noktasında yürütülen sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

60 BİN TON SICAK ASFALT, 120 BİN METREKARE EMİSYON ASFALT  DÖKÜLECEK

Çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Posbıyık, yılın en sıcak gününde, 40 dereceyi aşan sıcaklıklarda ortalama sıcaklığı 130-140 dereceyi bulan sıcak asfaltı seren işçilere kolaylıklar diledi, serinlemeleri için soğuk karpuz ikram etti.

Ereğli’nin ihtiyaç duyulan tüm noktalarında asfalt çalışmalarının yapılacağını açıklayan Başkan Posbıyık; şunları söyledi:

“Biz Ereğli’yi siyaha boyuyoruz diyoruz. Ana arterleri komple asfaltlıyoruz. Kıştan hazırlıklarımızı yaptık, tespitlerimizi yaptık. İhtiyaç olan ana arterlerin hepsini de asfaltlıyoruz. Bu dönem 60 bin ton sıcak asfalt dökeceğiz. Çok pahalı bir malzeme, içinde bulunduğumuz ortamda benzine ve mazota gelen zamlarla iyice pahalandı.  Bir tek kamyon asfalt 50-60 bin TL dersem herhalde ne demek istediğim anlaşılır. Buna rağmen hazırlıklarımızı yaptık ve Ereğli’nin eksik olan bölgelerinin hepsini asfaltlamaya çalışıyoruz.  Tabi bu arada vatandaşlar evlerin önlerine istiyorlar ama şuanda bizim yaptığımız ana arterler, ev önlerine giremiyoruz. Yine 120 bin metrekare emisyon asfalt döküyoruz. Havalar müsait olduğu müddetçe iki çalışmayı da aynı anda götüreceğiz. İnşallah bütün bozuk olan ana arterleri ve ara sokakları bitirmiş olacağız. Ereğli’ye hayırlı olsun diyorum"

Editör: Sinan Kabatepe