Törene; Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğ Ertuğrul, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Siyasi Parti İlçe başkanları, Milletvekili adayları, daire müdürleri, Türk Metal Sendikası 1 Nolu Kdz. Ereğli Şube Başkanı Altan Kalfa, sivil toplum kuruluş başkan ve temsilcileri ile sivil ve askeri erkan katıldı.

ALTERNATİF TÖREN İHMAL EDİLMEDİ!

Bu arada, resmi törenin ardından her Milli Bayramlarda olduğu gibi ilçedeki bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları “Alternatif Çelenk Koyma Töreni” yaptılar.

CHP İlçe Başkanlığı, İYİ Parti İlçe Başkanlığının yanı sıra Atatürkçü Düşünce Derneği Ereğli Şubesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ereğli Şubesi Anıt’a çelenk koydular.

BOŞ STATTA GÖSTERİ!..

Yağmur altında tamamlanan törenin ardından etkinlikler, Şehit Vefa Karakurdu (Beyçayırı) Stadı’nda devam etti.

Burada da Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okunan etkinliklerde konuşan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Adem Çelik, 19 Mayıs’ın önemini vurgulayan konuşma yaptı.

Daha sonra ilçedeki okul öğrencilerinin hazırladığı gösteriler izlendi. Gösterileri izlayan vatandaşların ise azlığı dikkat çekti.

KUTLAMALAR

Bu arada; 19 Mayıs Atatürk’ün Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla çeşitli kurum ve kuruluşlardan kutlama mesajları yayınlandı.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğ Ertuğrul, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, CHP İl Başkanı Murat Pulat, CHP Ereğli İlçe Başkanı Hikmet Uzuner, Genel Maden İşçileri Sendikası Yönetimi, Türk Metal 1. Nolu Şube Başkanı Altan Kalfa, Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, Kdz. Ereğli Pazarcılar ve Tekel Bayileri Odası Fehmi Taşkın, yayınladıkları mesajlarla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladılar.

Editör: Sinan Kabatepe