Likoğlu, yayınlanan kısa tanıtım videosunda yaptığı konuşmada, 1987 Karadeniz Ereğli doğumlu olduğunu hatırlattığı video paylaşımında, şunları kaydetti:

“Bu şehirde ticaret yapan bir yatırımcıyım. Bir dönem ‘emeğin başkenti’ olarak anılan Zonguldak, hükümetlerin yanlış politikaları nedeniyle ‘emekli kenti’ haline geldi.

Geldiğimiz noktada gençlerimiz işsiz, başka şehirlere göç veriyoruz. Yeni yatırımları bölgemize kazandıramıyoruz. Zonguldak’ımız her geçen gün kan kaybediyor, çözüm bekleyen raporlarımız artık raporlara sığmıyor. Zonguldak’ta yaşayan genç bir birey olarak kendimi Zonguldak’a karşı sorumlu hissediyorum. Bu sebeple; yıllardır her kademesinde yer aldığım partim Cumhuriyet Halk Partisi’nden ‘Milletvekili Aday Adayı’yım. Bilgi birikimimi, gençliğimi ve enerjimi, hem şehrimiz, hem de ülkemiz için harcamaya hazırım. 13. Cumhurbaşkanı adayımız ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde, Millet İttifakı olarak hepimizin çoktan beri hak ettiği aydınlık yarınlara en kısa sürede ulaşacağız. Bu yolda bizlere teveccüh gösteren herkese teşekkür ediyorum. Sevgi ve saygılarımla…”

Genç İş İnsanı Begüm Likoğlu ile evli ve bir çocuk babası.

Editör: Can Özkan Kayabaşılı