Şube Müdürü Serkan Keleş’in takımlarına karşı tutum içerisinde olduğunu söyleyen ve kavga çıkan her maçta Serkan Keleş’in olduğuna dikkat çeken Kocaman İl Müdürü Hakan Yüksel’e, siyasetçilere ve bürokratlara seslendi. İlçedeki garantiledikleri liderliği ve son oynadıkları Balıspor galibiyetini Serkan Keleş’e hediye ettiğini açıklayan Zonguldak Ereğli Spor Başkanı Kaan Kocaman adeta isyan bayrağı açtı. 

Zonguldak Ereğli Spor Başkanı Kaan Kocaman’ın yazılı açıklaması şöyle; 

Öncelikle 2023-2024 futbol sezonunda Karadeniz Ereğli’de liderliği garantileyen oyuncularımı ve teknik kadroyu kutluyorum. Bizler amatör takımlar olarak elimizden gelen çaba ve gayret ile gençliğe hizmet etmeyi ilke edinmiş insanlarız. Elbette yaptığımız güzel işlerden rahatsızlık duyacak, kendini bilmez, kıskançlık kisvesinden kurtulamayan cenaplar olacaktır. Ancak bu tarz insanlar bizleri yıldırmaz. Aksine hırslandırır ve yaptığımız doğru işlerin garantörü olduklarını görürüz. Çünkü başarılı olanlar ile uğraşırlar. İşin özüne gelecek olursak;

Hafta sonu oynadığımız Balıspor karşılaşmasında 9 kişi kalmamıza rağmen 5-3 gibi net bir skor ile sahadan galip ayrıldık. Ancak duyduğumuz bir rahatsızlığı kamuoyu ile paylaşmamız ve bazı soruları sormamız elzem bir hal almıştır. 

Kdz Ereğli İlçe Spor Müdürlüğü yaptığı dönemde ve şimdilerin Zonguldak İl Spor Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görev yapan, yıllardan beri şahsıma yönelik sebebini bilmediğimiz tutumları ile gerek başkanlığını yaptığım Zonguldak Ereğli Spor’a, gerekse kulübümüzdeki oyuncularımıza karşı kin ve nefret tohumları taşıyan Şube Müdürü Serkan Keleş’e ve beraberinde Zonguldak İl Gençlik ve Spor Müdürü Hakan Yüksel’e kamuoyu önünde birkaç sorumuz olacaktır. 

Zonguldak Ereğli Spor karşılaşmalarında yaşanan olaylara baktığımızda Serkan Keleş ya gözlemci ya da sahada bulunuyor. Şimdi sormak isteriz.

Sıcak havaya dayanamadı... Fenalaştı... Sıcak havaya dayanamadı... Fenalaştı...

Kendi ilinde Hakem Kurulu’na gözlemcilik yapmayacağını söyleyerek arka planda gizli gizli Bölgesel Gözlemci unvanı ile il dışında gözlemciliğe giden Serkan Keleş büyük bir Zonguldak Ereğli Spor hayranıdır da bizim haberimiz mi yok? 

Gözlemciliği bıraktığını söyleyerek gizli olarak aldığı ve il dışına gittiği müsabakalarda devlet memuru olarak valilik oluru alıp almadığını İl Müdürümüz Hakan Yüksel’e soruyoruz?

Yakın çevresine ve polislere sahada görevli olduğunu söyleyen Serkan Keleş’i Zonguldak İl Gençlik ve Spor Müdürü Hakan Yüksel, Ereğli’deki maçlarda özellikle resmi mesai saati dışında görevlendirdi mi? 

Şayet böyle bir görev verilmiş ise bu görev sadece Zonguldak Ereğli Spor maçları için mi verildi?

Maçlarımızda gözlemci olmadığı halde hakem odalarına neden girer? Ne konuşur? 

Sürekli Ereğli’de kaos oluşmasından hoşnut olan Serkan Keleş Zonguldak Ereğli Spor ve oyuncularından ne istemektedir? 

 Başkanı Kaan Kocaman; "Her fırsatta gençliğe hizmet ettiğini iddia eden Keleş, mensubu olduğu hakem camiasına eğitim semineri için salon vermeyerek mi hizmet ediyor? 

Mensubu olduğu hakem camiasından genç hakemleri TFF’ye dilekçe vererek şikâyet ederek mi gençliğe hizmet ediyor? 

Karşılaşmamız esnasında tüm spor kamuoyu önünde statta görevli güvenliğe bağırıp halk dilinde diklenmesi, güvenlik çalışanını kamuoyu önünde küçük düşürücü, egoist tavırları ile adeta nasıl bir anlayışa sahip olduğunu gösteren Serkan Keleş’i yine kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. 

Tüm bu sorularımızın cevaplanmasını ümit ediyoruz. Cevap hakkını kullanmayabilirler. Biz kamuoyu bilsin istedik. Spora ve sporculara hiçbir katkısı olmayan bu arkadaşın bu görevde olması da ayrı bir muammadır. Tüm ilimiz siyasilerine ve bürokratlarına sesleniyorum. Bizim derdimiz üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil. Ama gençliğe hizmet eden insanların İl Spor Müdürlüklerinde olması gerektiğine inanıyoruz. Tepkimizi artık açık ve aleni şekilde her fırsatta göstereceğiz. 

İlçedeki liderliğimizi ve Balıspor galibiyetimizi maçta kırmızı kart görüp gol yediğimizde yüzünde gülücükler açan Serkan Keleş müdürümüze armağan ediyoruz." dedi.

Editör: Haber Merkezi