23. Uluslar arası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali’nde orkestrası doğal afet nedeniyle Kdz. Ereğli’ye gelemeyen Semicenk, tekrar Ereğlilerle buluştu. Açık hava halk konserinde sahne alan Semicenk’in şarkılarına yüzbinlerce insan eşlik etti.

Ekran görüntüsü 2023-08-01 134124

Birbirinden güzel şarkıları ve 3 saat süren sahne performansıyla unutulmaz bir gece yaşatan Semicenk, müzisyen arkadaşları Doğu Swag ve Rast ile de düet yaptı. Semicenk, Rast’ın doğum gününü de sahnede pasta keserek kutladı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eşi Neriman Posbıyık ve torunları Duhan ve Tuva ile sahneye çıkarak Semicenk’e çiçek takdim etti, çeşitli hediyeler verdi. Posbıyık, Semicenk’in karakteri, sesi ve müziğiyle sanat hayatında başarılı olacağına inandığını belirtti. Başkan Posbıyık ayrıca festivalde olduğu gibi sahneden bir kez daha “Kdz. Ereğli İl olsun” diye haykırdı.

Ekran görüntüsü 2023-08-01 134009

Semicenk’in anne ve babası da kendisine Kdz. Ereğli konserinde eşlik etti. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ile birlikte konseri izledi.

Editör: Sinan Kabatepe