Ereğli’ de yaşayan 67 yaşındaki Ekrem Yüksel, şiddetli göğüs ağrısı şikâyeti ile Kardiyoloji doktoru Doçent Doktor Mehmet Yaman’a başvurdu. Kardiyoloji doktoru Doçent Doktor Mehmet Yaman, yaptırdığı tetkiklerde Ekrem Yüksel’de yüz bin de bir görülen bir durumu tespit etti. Aort damarından çıkan bir damarın yeniden Aort’a bağlandığının tespit edilmesi üzerine Ekrem Yüksel ameliyat alındı. Kardiyoloji doktorları Doçent Doktor Mehmet Yaman ve Doçent Doktor Fatih Öztürk tarafından gerçekleştirilen operasyonda kapalı yolla kapatma olarak bilinen işlem ile damarı kapattı.

ŞU ANDA AMCANMIZ ÇOK İYİ…

Başarılı operasyonun ardından açıklamada bulunan Kardiyoloji doktoru Doçent Doktor Mehmet Yaman “Ekrem amca 67 yaşında, bize göğüs ağrısı şikâyetiyle geldi. Ama göğüs ağrılarının uzun süre var olan bir göğüs ağrıları varmış. Biz anjiyo grafide bir damarında tıkanıklık saptadık. Kalbin ana damarında da yüz binde bir görülen bir anomali saptadık. Bu anomali hastanın aort damarından çıkan bir damarın yeniden Aort’a geri dönerek Aort’dan aldığı kanı yeniden Aort’a boşaltmasıydı. Çok nadir görülen bir durumdur. Bu yaşa kadar gelmiş. Ama yaş ilerleyince ciddi anlamda şikayetler meydana getirmiş ki Ekrem amcada yaklaşık yirmi beş yıldır göğüs ağrıları varmış ve giderek artmaya başlamış.  Bunun sebebi olarak bunu tespit ettik ve oraya batı Karadeniz bölgesinde bir ilk olarak gene kapalı yolla COİL ile kapatma dediğimiz kapatma yöntemiyle orayı kapattık ve şuan kendisi yanımızda. 15 günlük kontrolünde gayet sağlıklı” dedi.

BEYİN Anevrizmalarında KULLANILAN YÖNTEM KULLANILDI…

Doçent Doktor Fatih Öztürk ise yaptığı konuşmasında “Mehmet hocanın da dediği gibi nadir görülen bir hastalık. Genellikle bu hastalar kalp damarının akciğer damarına açılması olarak görürüz yada kalbin kendi içine dökülmesi şeklin de olur. Ama amca da ilk defa gördüğümüz bir durum. Aort’a kan çalan kanın yeniden aortta dökülmesi olduğunu bu da damardan kanı çaldığı için amca da göğüs ağrısı ve nefes darlığı şikayetine sebebiyet veriyordu. Burayı Mehmet hocam beyin anevrizmalarında kullandığımız bir malzemeyi kalp için kullanarak kapattık. Kapatarak amcanın hem şikayetlerini geriletmiş oldu. Hem de tedavisini yapmış olduk” dedi.

DOKTORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Hastalığının tespit edilmesi ve yapılan tedavi sonrasında sağlığına kavuşan Ekrem Yüksel, Yaman ve Öztürk’e teşekkür etti. Yüksel konuşmasında “Şu anda gayet iyiyim herhangi bir sorunum yok. Eski ağrılarımdan da hiç bir şey kalmadı. Yani rahatım da şu anda. Hocalarımıza teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

Ekrem Yüksel, yapılan kontrolünün ardından hastaneden ayrıldı.

Editör: Sinan Kabatepe