Yaz sezonu futbol okulu kayıtları başlıyor... Yaz sezonu futbol okulu kayıtları başlıyor...

Kulüp yönetiminin yazılı açıklamasında, futbolda yaşananlarla ilgili tepkileri kamuoyunda en fazla dile getiren kulüp oldukları belirtilerek, “son yaşadıklarımızın tahammül sınırlarımızı aştığını belirtmek isteriz” denildi.
29 Kasım’da,  Çaycuma Gençler Birliği ile Çaycuma ilçesindeki çim sahasında erteleme maçı oynadıkları hatırlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:
YAPILAN YANLIŞLARA SESSİZ KALMAYIZ
“Bugüne kadar Çaycuma Gençler Birliği takımı maçlarını her zaman sentetikte oynarken bizim maçın çim sahada oynanması ise ayrı bir konudur. Müsabakadan galip ayrılmış olmamız yapılan yanlışlara sessiz kalacağımız anlamına gelmez. 
Erteleme maçını Çarşamba günü oynadığımız için normal fikstürdeki maçımızı Pazar günü oynamak istedik. Bu talebimizi Zonguldak ASKF Başkanı Kemal Demir’e ilettik. Kendileri konu ile ilgileneceklerini belirtiler. Ancak değişen bir durum olmadı. Mavi Şimşekler takımına bizlerin erteleme maçı oynadığını belirterek durumun hassasiyetini açıklamak bu kadar zor olmasa gerek. Pazar günü maçımızı oynamamız mümkün değil miydi? Şayet Zonguldak’ta birileri bir senaryo çizecekse ve bizi de bu senaryonun oyuncusu haline getirecekse bilmek hakkımız. 
HAKEM AKÇA’NIN SÖYLEM VE KARARLARI ŞAŞIRTTI
Mavi Şimşekler karşılaşmasında Maçın Hakemi Enis Akça akıl almaz söylemleri ve kararları ile adeta bizlere kara bir gün yaşatmıştır. Zonguldak İl Hakem Kurulu Başkanı Evren Atış ve kurulunun çalışmalarını takdirle izliyoruz. Zonguldak hakem camiası ve futbol camiası için Evren Atış bir şanstır. Ancak hakemlerin bazılarının sahaya egolarını yansıtmaları ve kişisel kararları futbola ve hakem camiasına gölge düşürmektedir. Maçın Hakemi Enis Akça karşılaşma da kendisine kaç para aldın diye tepki gösterenlere ‘200 TL’ye bu kadar olur’ cevabı vermesi ve ‘tribünlerde aşırı tepki var. Yatıştırmam için birinizi kurban etmeliyim’ diyerek oyuncumuza kart göstermesi ise bardağı taşıran son damla olmuştur. Bu sahada bir ego sergilemenin kanıtıdır. Hakemlikten çok kendisini tatmin etmek için sahaya çıkıldığının göstergesidir. Bu tarz hakemlerin cezalandırılması gerektiğine inananlardanız.  
DEVAM EDERSE LİGDEN ÇEKİLİRİZ!
Her ne olursa olsun bizler oyuncularımızın sonuna kadar yanındayız. Çarşamba günü ve peşine Cumartesi önemli 2 müsabaka oynadıkları için ve aslanlar gibi mücadele ettikleri için oyuncularımızı ayrıca kutlarız. 
Sonuç olarak bizler hem spora hizmet, hem de gençliğe sahip çıkmak adına her projenin altına imza atan iş insanlarından oluşan bir yönetim kuruluyuz. Lakin kirli oyunlar oynanan yerde bizlerin esamesi dahi okunmaz. Tüm bu tepkilerimizi emeklerimizin kişisel egolar ve birilerinin başarılı olması için heba edildiğini görmüş olduğumuzdandır. Bu tarz olaylar cereyan etmeye devam ederse, takımı ligden çekmek zorunda kalacağımızı belirtmek isteriz.” dedi.

Editör: Manşet67 Haber