Olayın ardından noter tarafından yayınlanan kazananlar listesinde, aday numarasına göre kazanan adayın değil, T.C kimlik numarasına göre kazanan adayın baz aldığını gözlenirken, Yavuzyılmaz, yeni bir skandalı daha ortaya çıkartmış, kura öncesinde ilan edilen 9 Ekim tarihli nihai listede, kuranın ardından oynama yapıldığını, T.C kimlik numarası baz alınarak kazandığı ilan edilen adaya, çekilişte çıkan diğer kazanan adayın ‘aday numarası’ verilerek aday numaralarının değiştirildiğini, böylece işin kılıfına uydurulmaya çalışıldığını açıklamıştı.

Milletvekili, ayrıca 9 Ekim tarihli nihai listedeki olaydan etkilenen adayların sıra numaralarının değiştirilerek 2 Ekim tarihli “geriye dönük, sahte bir nihai listenin yaratıldığını” böylelikle bu listeye ilk liste imajının verilmeye çalışıldığını, dahası bu listenin TTK’nın resmi internet sitesinde paylaşılmaya açıldığını söyleyerek, “İŞKUR’un listesini değiştirenler suç işliyor” demiş ve sorumluları uyarmıştı.

Yavuzyılmaz’ın uyarılarının ardından ise dikkat çeken önemli bir gelişme yaşandı. Kura skandalının ardından TTK’nın resmi internet sitesine yüklenen 2 Ekim 2023 tarihli liste, geçtiğimiz gün kurumun internet sitesinden aniden kaldırıldı.

Yavuzyılmaz’ın, yaşanan sorunla ilgili olarak kurumları açıklama yapmaya ve kurada aday numarası veya TC kimlik numarası açıklanan tüm adayların, istisnasız olarak işe alınması çağrısına karşı, yetkililer sessizliğini korurken, haksızlığa maruz bırakılan çok sayıda adayın meraklı bekleyişi devam ediyor.

WhatsApp Image 2023-10-18 at 15.49.58 (3)

WhatsApp Image 2023-10-18 at 15.49.58 (2)

Editör: Can Özkan Kayabaşılı