Kdz. Ereğli Belediyesi 3 bin kişiye aşure dağıttı... Kdz. Ereğli Belediyesi 3 bin kişiye aşure dağıttı...

Kömürün kahramanı Uzun Mehmet ile vatan topraklarını canı pahasına savunan aziz şehitlerimizi ve fedakâr gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.

Zonguldak, tarih boyunca madenciliğin ve emeğin şehri olarak bilinmiştir. Bu şehir, Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği kahramanlık ve azim ile de hafızalarımızda derin bir iz bırakmıştır. Düşman işgalinden kurtulurken gösterilen direniş ve birlik, bugün de bizlere ilham vermeye devam etmektedir.

Ayrıca, Uzun Mehmet’in 1829 yılında taş kömürünü buluşu, yalnızca Zonguldak’ın değil, tüm Türkiye’nin kaderini değiştiren önemli bir dönüm noktası olmuştur. Uzun Mehmet, çalışkanlığı ve keşfi ile ülkemizin sanayileşme sürecine büyük katkılar sağlamış, kömür madenciliğinin temelini atmıştır. Onun azmi ve çalışkanlığı, bizlere her zaman yol göstermektedir.

Bu anlamlı günde, Zonguldak’ımızın geleceği için el birliği ile çalışmayı, birliğimizi ve beraberliğimizi korumayı sürdüreceğimize olan inancım tamdır. Hep birlikte, daha güçlü ve daha müreffeh bir Zonguldak için gayret edeceğiz.

Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bağımsızlık mücadelesinde emeği geçen tüm kahramanlarımızı ve Uzun Mehmet’i saygı ve minnetle anıyor, tüm Zonguldaklı hemşehrilerime sevgi ve selamlarımı sunuyorum.

Editör: Haber Merkezi