Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Zonguldak Valiliği’ne atanan Osman Hacıbektaşoğlu, görev yerine geldi. Vali Osman Hacıbektaşoğlu’nu karşılamak için Zonguldak Valiliği önünde karşılama töreni düzenlendi. Karşılama törenine; Bali Yardımcıları Turgut Subaşı, Yıldırım Uçar, Mehmet Türk, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç, İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen, Karadeniz Bölge Sahil Güvenlik Komutanı Niyazi Uğur ve protokol üyeleri katıldı. Protokol ve basın ile selamlaşan Vali Hacıbektaşoğlu makamına oturdu. Valilik anı defterini imzalayan Hacıbektaşoğlu, göreve başladığı ilk gün şunları söyledi; “Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bu sıcak karşılama için sizlere çok teşekkür ediyorum. Sizler vasıtası ile Zonguldak’ın tüm mahallelerine, ilçelerine, beldelerine, köylerine ve tüm vatandaşlara selamlarımı iletiyorum. Allah nasip etti, Zonguldak‘a hizmet edeceğiz. Nr kadar şükretsek azdır. Zonguldak‘a hizmet etmeyi layık gören sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya’ya da teşekkürlerimi sunuyorum. Yıllar önce Zonguldak‘ta staj yaptım. Teftiş  stajımı Zonguldak‘ta yaptım. Burada iki ay kadar bulundum. Ağırlık olarak Ereğli’deydim. Zonguldak’ı kendim gelerek gördüm. Zonguldak’ı dünya biliyor, bizler de biliyoruz. Zonguldak gerçekten kimliği olan bir şehir. Türkiye’nin kalkınmasında, gelişmesinde, çok büyük katkıları olan bir şehir, emekçi bir şehir, maden deyince akla Zonguldak gelir. Maden deyince diğer madenleri bilmeyiz, aklımıza Taşkömürü gelir. Cumhuriyet öncesi başlayan bir sanayileşme kenti.
Cumhuriyet döneminin ilk endüstri üretimi, demirçelik üretimi, Karabük var, Ereğli var. Çok ciddi sanayi ve endüstri üretimi yapan ve çok büyük katkılar sunan bir şehir. Bizler Türkiye’nin her yerini izlediğimiz gibi Zonguldak’ı da izliyoruz. Çok önemli projelerden bir tanesi Filyos Projesi. Karadeniz’de doğalgazın bulunmasıyla çok daha büyük bir önem kazandı.

“ÇOK BÜYÜK YATIRIM HAMLELERİNİ GÖRÜYORUZ” 

WhatsApp Image 2023-08-16 at 15.49.10

Bunun ötesinde yine bir enerji kenti. Çok büyük yatırımları, çok büyük hamleleri görüyoruz. Çok büyük emekler var. Siirt ilinden buraya atandım. Oradan da Batman ve Şırnak illeri ayrıldı. Aynı şeyi Zonguldak‘ta yaşadı.  Zonguldak mevcut hali ve yapısıyla çok daha büyüyecektir. Bunu zaman içerisinde göreceğiz. Coğrafi konumu, potansiyeli hiçbir zaman azalmamıştır. daha da önem kazanmıştır. İlk Siirt’e başladığım gün: Ve aynı şeyleri düşünüyoruz yine aynı şeyleri söylüyoruz.

“SADECE ÇALIŞACAĞIZ”

Öğrencilere trafik semineri verildi Öğrencilere trafik semineri verildi

WhatsApp Image 2023-08-16 at 15.49.11

Biz sadece çalışacağız. Elimizde sihirli hiçbir şey yok. Tüm isanlar gibi bizlerde insanız. Çok çalışacağız, çok emek vereceğiz. Tüm şehrin dinamikleri ile, Siyaseti, belediyeleri, yerel yönetimleri ile beraber ile beraber çalışacağız. Maden deyince bütün üretim güvenliği olsun, çok büyük bir kurumsal kapasite var. Bunun ilmi de yine bu topraklarda yeşermiştir.Dediğim gibi çok büyük bir kapasite var burada” dedi.