Uzun kollu abiye modelleri söz konusu olduğu zaman karşımıza son derece geniş bir kıyafet yelpazesi çıkar! Abiye partilerde, resmi etkinliklerde ve balolarda giyilen bir elbise türüdür. Bu elbiseler kendine özgü tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Burada bir uzun kollu kıyafet tercih ederken gideceğiniz etkinliğin genel konseptini de dikkate alıyor olmanız gerekir. Ancak bu sayede harika bir tasarımı hayata geçirmek konusunda önemli bir kazanıma sahip olursunuz.

Uzun kollu gece elbiselerine genellikle kokteyl elbiseleri denir. Akşam kıyafeti beyaz veya kırık beyaz olmalıdır. Ancak giyenin zevkine veya ruh haline uygun herhangi bir renkte yapılabilir. Akşam kıyafeti genellikle vücuda oturan, göğüs bölgesi ve kollarda bir miktar deri gösteren; ancak bazı tasarımcılar, çok az kumaşla kaplanan büyük bir cilt gösteren kollu giysiler yaparlar.

Gece kıyafetleri için en popüler malzemeler arasında saten sırtlı tafta, dantel sırtlı organze, ipek şifon, kadife ve file tasarımlar mevcuttur. Ancak pamuklu brokar kumaşlar da dahil olmak üzere birçok başka kumaş da kullanılabilir. https://www.tiah.com.tr/uzun-kollu-abiye sayfasında uzun kollu abiye kıyafetlerini inceleyebilirsiniz.

Editör: Bayram Tomakin