Yağmurlu havaya rağmen Alaplı otobüs terminaline gelen yüzlerce kişi şampiyon Atar’ı bağrına bastı. Alaplı İlçe Müftüsü Yılmaz Çelik dua ederek şampiyonu tebrik etti. Dev Türk bayrağı eşliğinde davul ve zurnalarla yakılan meşalelerle şehir turu atıldı. Ak Parti Alaplı Belediye Başkan aday adayları Yaşar Karacan, Recep Ocak, Adem Sevim ve İl Genel Meclis Üyesi aday adayı Önder Turan da şampiyonla birlikte yürüdü. Yüzlerce kişi “Alaplı Seninle Gurur Duyuyor” sloganları attı. Aslen Alaplı Çatak Köyü’nden olan şampiyon Atar’a köylüleri de büyük destek oldu. İş insanı Tolga Türkoğlu’da şampiyonluk kutlamalarına öncülük yaptı ve şampiyona sahip çıktı. Yağan yağmura aldırış etmeyen yüzlerce kişi şehir turu atarak şampiyonla kaymakamlık binasına kadar yürüdü. Daha sonra Alaplı Hükümet konağı önüne gelen gurubu Alaplı Kaymakamı Selçuk Köksal karşıladı. Burada İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kaymakamlık makamına geçildi.
Alaplı Kaymakamı Köksal burada yaptığı açıklamada; “Çocuklarımızın spor yolunda ilerlemesi bizler için ayrı bir güzellik. Gençlerimize böyle örneklerin olması ayrı bir mutluluk veriyor. Her kahramanların arkasında farklı kahramanlar vardır. Ben Alperen’in annesine, babasına, hocasına ve kulübüne, destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah nice Alperenler çıkar ilçemizden. İlçemiz sporda, sanatta ve eğitimde ilerlemiş olur. Allah kendisinden razı olsun bizi gururlandırdığı için. Alaplı’mızı ve Zonguldak’ımızı gururlandırdı. İnşallah daha ileriki şampiyonluklarda tüm Türkiye’mizi gururlandıracaktır.”dedi.
Kaymakam Köksal ve AK Parti Belediye Başkan Aday adayı Recep Ocak şampiyona Atar’a altınla ödüllendirdi. Günün anısına hatıra fotoğrafları çektirildi.

SANKO OKULLARI’NIN MİLLİ TAKIM GURURU SANKO OKULLARI’NIN MİLLİ TAKIM GURURU

407976691_2416195585228490_9169317624529076782_n

alperen-atar-ana-foto

Editör: Can Özkan Kayabaşılı