Bugün, Türk Metal Karadeniz Ereğli Şubesi üyesi 50’nin üzerinde Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarında çalışan işçiler kan vermek için okul binasına geldiler.

Türk Metal Şube Mali Sekreteri Murat Çayır ve İş Yeri Baş Temsilcisi Ümit Özyiğit ile birlikte gelen işçileri Okul Müdürü Üçler Sarıkaya karşıladı.

Okul binasında Kızılay Kan Merkezi ekiplerinin hazırlıklarını tamamlaması ile birlikte gerekli formları dolduran işçiler kan vermeye başladı.

Cumhuriyet Ortaokulunun, ‘’Okulumuz Kan Bağışlıyor Hayatlar Kurtuluyor” teması ile düzenlediği bir günlük kan bağışı kampanyası saat 17.30’a kadar devam edecek.

SARIKAYA TEŞEKKÜR ETTİ

Okul Müdürü Üçler Sarıkaya, telefonla aradığı Türk Metal Şube Başkanı Altan Kalfa’ya desteklerinden dolayı teşekkür ettiğini söyledi.

Sarıkaya, ‘’her zaman en büyük ihtiyaç olan kan bağışı için gösterdiğiniz duyarlılık bizleri son derece memnun etti. Bu duyarlılığınızdan dolayı şahsınıza, Türk Metal yöneticilerine ve işçi arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Bu arada, kan veren Erdemir işçilerinin arasına okullarından mezun öğrenci olduğunu öğrenen Sarıkaya duygulandı, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Editör: Sinan Kabatepe