Yüklenici firma yetkililerden bilgiler alarak incelemelerde bulunan Milletvekili Muammer AVCI, “ 3000 metrelik giriş, 3000 metrelik dönüş olmak üzere altı bin metrelik bir tünel açımı söz konusu olacak. Şuanda tünel açılımı deniz kısmı 1400 metre, iç kısım 1390 metre durumundadır. Görüyoruz ki tünelin aşağı yukarı yarısına gelmiş durumdayız” dedi. 

Milletvekili Muammer AVCI’ nın açıklamalarının tamamı şöyle; 
Zonguldak'ımızı Filyos'a, Filyos Vadisi Projesine bağlayacak olan ve iki etaptan oluşan Kilimli-Muslu, Muslu-Filyos arasındaki çalışmalar için bütün tünellerimizi ziyaret ettik. 

Bildiğiniz üzere büyük bir heyecanla takip ettiğimiz Kilimli-Muslu’muza bağlayan bir projemiz var. 3000 metrelik giriş, 3000 metrelik dönüş olmak üzere altı bin metrelik bir tünel açımı söz konusu olacak. Şuan da tünel açılımı deniz kısmı 1400 metre, iç kısım 1390 metre durumundadır. Görüyoruz ki tünelin aşağı yukarı yarısına gelmiş durumdayız. 

ÇALIŞMALAR GECE-GÜNDÜZ DEVAM EDİYOR

Milletvekili Ertuğrul'un Ereğli Kızılay Başkanı ziyareti Milletvekili Ertuğrul'un Ereğli Kızılay Başkanı ziyareti

Buradaki çalışmalar yüz yetmiş personelle devam ediyor. Hız kesmeden gece- gündüz devam eden bir çalışma var. İnşallah bundan sonrada hız kesmeden devam edecek. Kurban Bayramı'ndan sonra inşallah Muslu, Zonguldak yönüne doğru da ikinci etap olarak gördüğümüz yani tünenin iki taraflı çalışması sağlayacak organizasyonumuz başlayacak. 

ZONGULDAK FİLYOS ARASI 16 DAKİKAYA İNECEK
TOPLAM UZUNLUK 18.500 METRE 

Bilindiği üzere şu anda biz Muslu'yla Filyos arasında yedi artışı tünel yapıyoruz. Gidiş geliş 14 olan tünel sayısını , projede yaptığımız tadilat ile birlikte tünel sayımızı 5 giriş, 5 bölüşe indirdik. Proje genelinde ise; tünel açılımı 18.500 metre olacak. Şu anda bunun 7.930 metresini açmış durumdayız. Diğer yandan biz hem tüneli açıyoruz hem de akabinde nihai kaplama dediğimiz çalışmaları da bir yandan yapıyoruz. Bu seviyemizde 3330 metre seviyesinde ilerlemiş durumdayız. Önemle belirtmeliyim ki; Artvin’den başlayıp İstanbul’a kadar devam eden Karadeniz Sahil Yolu’nun önemli bir aksını teşkil ediyor bu yol ve bizim Zonguldak’tan Filyos’a 16 dakika gibi bir zaman içerisinde ulaşımı kolaylaştıracak bir projeden bahsediyoruz.
 
ZONGULDAK KUZEYİN YILDIZI OLACAK

Bu vesileyle; bu projenin yapılması talimatını bizzat kendisi veren Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, yakın takipleri için Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Abdulkadir Uraloğlu’na, yüklenici firmada çalışan tüm personelimize teşekkür ediyoruz.
Bu projeyle birlikte biz biliyoruz ki Zonguldak'ımız özellikle istihdam anlamında çok büyük bir açığını yüklenecektir.Whatsapp Image 2024 04 26 At 16.02.28 (1)Whatsapp Image 2024 04 26 At 16.02.28

Editör: Haber Merkezi