Bu konuda aradaki farkın daha iyi anlaşılması için, kısaca bu paketleme tiplerinin hangi ürünlerde kullanıldığına değinelim.

Toz Paketleme Nedir? Nasıl Yapılır

Kullanılacak ürün ince formda ise, toz paketleme teknolojisinden destek alınır. Genellikle Türk kahvesi formunda olması durumunda kahve paketleme makinası ile paketleme işlemi yapılmaktadır. Burada asıl dikkat edilmesi gereken hassas ölçümün yapılmasıdır.

Bu tarz çalışan makineler çok hassas bir şekilde paketleme işlemini yerine getirir. Aynı zamanda, hassas bir şekilde ölçerek hızlı paketleme işlemi de sağlanmış olur. Günümüzde, marketlerde tükettiğimiz toz formda olan hemen hemen her ürün toz paketleme makineleri tarafından paketlenmektedir.

Granül Paketleme Nedir? Nasıl Yapılır

Granül paketleme makinelerinde tanecikli yapı aranmaktadır. Dolayısıyla; granül paketleme makinesi pek çok gıda maddesinin ve pirinç paketleme makinası gibi makinelerinde başlıca kullanım alanları arasında yer alır. Özellikle pirinç gibi sabit büyüklüğe sahip, tanecikli yapıda bulunan pek çok gıda maddesini granül paketleme makinesi kullanarak paketlemek mümkündür.

Bu gibi seçenekler bir arada değerlendirildiğinde doğru şekillerde paketleme işleminin yapılması büyük bir önem arz etmektedir. Granül paketlemede hassasiyet ambalajlama aşamasında da devam eder. Çünkü granül yapıda ve daha kırılgan olan malzemelerin, paketlenirken son derece hassas olması beklenmektedir.

Bu gibi yöntemler bir arada değerlendirildiğinde hangisinin fiziksel özelliklerine ve miktarına göre farklılık taşıyacağını göz önüne almak gerekir. Her iki makine içinde belli başlı avantajlar ve dezavantajlardan bahsetmek yanlış olmayacaktır. Bu konuda profesyonel bir adresle çalışmanız teknik destek anlamında büyük bir avantaj sağlayacaktır.

YEME BAĞIMLILIĞI YEME BAĞIMLILIĞI

Türkiye’de Harkom Packing paketleme makinesi üretiminde son derece başarılı adresler arasında yer alır. Ürünlerin, paketlenmesi, hazırlanması, hassas işlemlerin yapılması başta olmak üzere, pek çok konu başlığında etkili bir şekilde hizmet sunmaktadır. Bu sebeple Harkom Packing adresinden destek alarak yapılacakları daha detaylı bir şekilde öğrenmeniz de mümkün olmaktadır.

Editör: Bayram Tomakin