Olay Kışla Sanayi sitesinde meydana geldi. İddiaya göre Batuhan Y. nin (24) babası, oğluna ait aracın altından yağ aktığını görünce Kışla Sanayi sitesinde ki ustasına götürdü. Usta aracı incelemek için lifte aldığında aracın altında ki bomba düzeneğini gördü. Bunun üzerine araç sahibi Batuhan Y. nin babası durumu polis ekiplerine bildirdi.

İhbarın ardından olay yerine Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri gelerek inceleme yaptı. Geniş güvenlik önlemi alınan iş yerine gelen bomba imha ekipleri, düzeneği fünye ile patlattı.

BOMBADAN TORPİL ÇIKTI…

Fünye ile patlatılan bomba düzeneğinin incelenmesinin ardından yapı marketten alınan 3 adet torpilden yapıldığı ortaya çıktı. İlaç kutusu ile sabitlenen torpillerin aracın ısınması sonrasında patlamasının hedeflendiği öğrenildi.

SORUŞTURMA DERİNLEŞTİRİLDİ…

Batuhan Y. nin ifadesine başvuran polis ekipleri, sevgilisi Rabia S. nin (23) eski erkek arkadaşı Serdar E.’den şüphelendiklerini söylemesinin ardından Rabia S.’de ifadeye çağırıldı. Genç kız ifadesindeki 2 yıl birliktelik yaşadığı Serdar E.’ den ayrılmasının ardından sürekli olarak tehditler aldığını, takip ettiğini, yakınlarının araçlarına zarar verdiğini ve kendisini takıntı haline getirdiğini söylemesi üzerine Serdar E. gözaltına alındı.

TAKINTILI SEVGİLİNİN ÜZERİNDEN KROKİ ÇIKTI…

Hamburger boğazına kaçtı vefat etti... Hamburger boğazına kaçtı vefat etti...

Gözaltına alınan ve Asayiş Büro Amirliği’ne götürülen Serdar E. nin yapılan üst aramasında eski kız arkadaşı Rabia S. nin evinin krokisi bulundu. İfadesi tamamlanan Serdar E. adliyeye sevk edildi. Batuhan Y. ve Rabia S. ile birlikte, daha önce araçları zarar gören araç sahiplerinin de Serdar E. den şikayetçi oldukları öğrenildi.

Serdar E. nin suçlamaları kabul etmediği öğrenilirken 6 ayrı terör suçlaması ile adliyeye sevk edildi.

Editör: Sinan Kabatepe