DEİK Güney Afrika İş Konseyi Başkanı Ebubekir Salim ve DEİK Güney Afrika İş Konseyi Başkan Yardımcısı, ZONSİAD Başkanı Nejdet Tıskaoğlu, Güney Afrika Büyükelçisi Dipuo Bertha Letsatsi ile bir araya geldi. Türkiye ve Güney Afrika arasındaki ilişkileri değerlendirdiler.

Kdz. Ereğli'de dere yatakları temizliği başladı... Kdz. Ereğli'de dere yatakları temizliği başladı...

Güney Afrika Ankara Büyük Elçiliği’nde gerçekleşen ziyarette iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkiler değerlendirildi. Taraflar, Nisan ayında Güney Afrika’da gerçekleştirilecek olan konsey öncesi çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.
Toplantıya ilişkin açıklamalarda bulunan Tıskaoğlu şöyle dedi:
“Güney Afrika Büyükelçisi Sayın Dipuo Bertha Letsatsi-Duba ile Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Türkiye-Güney Afrika İş Konseyi tarafından düzenlenen toplantıda DEİK Güney Afrika Konsey Başkanımız Sayın Ebubekir Salim Bey ve yönetim kurulu üyelerimizin katılımlarıyla bir araya geldik. İki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin değerlendirildiği, önümüzdeki Nisan ayı içerisinde Güney Afrika’da gerçekleştireceğimiz Konsey öncesi çalışmalar hakkında bilgi alışverişlerinde bulunarak istişarelerde bulunduk. Dönem faaliyetlerinin planlandığı, öneri ve yorumların istişare edildiği bu verimli etkinliğin organize edilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

Editör: Haber Merkezi