Yeni yıl kararları genellikle başarısız olur, ancak mali kararlarınızı korumaya çalışmanız gerekiyor. Borç ödeme, emeklilik planı yapma ve sürdürülebilir bir bütçe oluşturma gibi adımlar, gelecek yıl daha iyi bir finansal durum elde etmenize yardımcı olabilir.

Peki tasarruf planınızı sürdürerek, finansal sağlığınızı nasıl iyileştirebilirsiniz? İşte bu yazıda, aradığınız soruların cevaplarına yer verdik.

Birikim Hedeflerinizi Güncelleyin

Paranıza kolay erişim sağlamak cazip gelebilir. Pek çok insan kolayca elde ettiği parayı hemen harcar. Bu nedenle finansal durumunuzu korumak için tasarruf planları hazırlamak ve sürdürmek gelecek için oldukça önemlidir.

Tasarruf hedeflerinizi güncellemek, doğru yolda kalmanıza ve tasarruf planlarınızın yolunda olduğundan emin olmanıza yardımcı olacaktır.

Tasarruf etmenize yardımcı olacak bazı ipuçları:

●       Kendinize bir bütçe belirleyin ve buna sadık kalın.

●       Gereksiz harcamalarınızı kısmaya çalışın.

●       Farklı bankalardaki hesapları kullanarak, tasarruf hesapları açın.

●       Borçlarınızı ödemeye öncelik verin.

●       Günlük alışkanlıklarınızı değiştirerek tasarruf edin.

●       Yemek yapmayı öğrenerek dışarıda yemek yemekten tasarruf edin.

●       İndirimleri takip edin ve avantajlı fırsatları değerlendirin.

Tasarruf planlarınızı uygulamaya koyarak, mali durumunuzu güçlendirebilir ve geleceğinizi daha rahat bir şekilde planlayabilirsiniz.

paramkart-harcadikca-nakit-iade-kazandiran-kart

Finansal Kararlarımı Nasıl Sürdürebilirim?

Öncelikle gerçekçi hedefler belirlemek ve vazgeçmek istediğinizde neden bu kararı aldığınızı kendinize hatırlatın. Banka hesabınıza kolayca erişilemeyen belirlenmiş ayrı bir tasarruf veya yatırım hesabına para aktarın. Maaşınızın bir kısmının otomatik olarak bir tasarruf hesabına yatırılması da sürdürülebilirliği sağlamanıza yardımcı olabilir.

Bütçe Kurallarına Uyun

50-20-30 bütçe kuralı, insanların mali hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış basit bir kılavuzdur. Bu kurala göre, gelirinizin %50'si temel ihtiyaçlara gitmeli, %20'si biriktirilmeli ve kalan %30'u isteğe bağlı, zorunlu olmayan satın almalara veya "isteklere" ayrılmalıdır.

Harcadıkça Kazandıran “Cashback Kartları"

Temel ihtiyaçlarınız veya diğer birçok harcama için alışveriş yaptıkça nakit iade kazanabilirsiniz. Bunun için Param'ın avantajlı dünyasını inceleyin. Burada, harcadıkça kazanabileceğiniz cazip cashback oranları sunan birçok üye işyeri bulunmaktadır. Tek yapmanız gereken harcamalarınızda üye işyerlerinde ParamKart kullanmak.

ParamKart ile harcadıkça kazanın. Evet, tasarrufunuza ek olarak belirli oranlarda nakit iade alabilirsiniz. Bu nakit iadelerini bir sonraki alışverişinizde kullanarak hem maliyeti düşürebilir hem de harca kazan yöntemiyle cashback biriktirmeye devam edersiniz.

Daha fazla kart avantajlarını görmek ve ParamKart'a başvurmak için, param.com.tr adresini ziyaret edebilirsini

Editör: Bayram Tomakin