Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) rektörü İsmail Hakkı Özölçer’in eşi ressam Seran Özölçer’in hazırladığı ‘Kadınlar El Ele’ isimli proje kapsamında yapılan sanat eserleri sergilendi. Elde edilen gelirin ihtiyaç sahibi kadınlara bağışlanacak sergide, kendi öğrencileri ile kadınlara destek olmak için projeye başladığını daha sonra üniversite içinde de katılımın olduğunu belirten Seran Özölçer, “Tamamen yardım amaçlı, ihtiyaç sahibi, depremzede, zor durumda olan, barınma sorunu ve şiddet gören kadınlarımıza yönelik bir katkımız olsun diye başlattık. Gelirini de ihtiyaç sahibi kadınlara ileteceğiz.” dedi.
ZBEÜ Rektörü İsmail Hakkı Özölçer’in eşi ressam Seran Özölçer’in yürüttüğü ‘Kadınlar El Ele’ isimli projede kendisinin, akademisyen ve kursiyer öğrencilerinin hazırladığı sanat eserlerinden oluşan serginin açılışı yapıldı. Açılışa il protokolü, siyasi parti temsilcileri ile akademisyen ve öğrenciler katıldı.
GELİR İHTİYAÇ SAHİBİ KADINLARA GİDECEK
Sergilenen eserlerin satılmasıyla elde edilen gelirin ihtiyaç sahibi kadınlara bağışlanacağını belirten Seran Özölçer, “Tamamen yardım amaçlı, ihtiyaç sahibi, depremzede, zor durumda olan, barınma sorunu ve şiddet gören kadınlarımıza yönelik bir katkımız olsun diye başlattık. Öğrenci ve hocalarımızın yaptığı eserleri sergiyle halkımıza sunduk.“ dedi.
Resim, ebru, minyatür, çini ve yağlı boya çalışmalarının sergilenerek satıldığı projenin 10 kişi ile başlayıp 30 kişiye ulaştığını ifade eden Özölçer, “Burada farklı alanlarda çalışmalarımız var. Resim kursunda başlayan projeye daha sonra üniversiteden hocalarımız ve öğrencilerimiz de destek verdi.” diye konuştu. 

Editör: Sinan Kabatepe