Milli Savunma Bakanlığı Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerin açtığı taciz ateşi sonucu Piyade Uzman Çavuş Mustafa Sezer, şehit düştü. Sabah saatlerinde Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanı'ndaki Resmi Uğurlama Töreni’nin ardından şehit Mustafa Sezer, memleketi Zonguldak'a getirildi.

Şehit Mustafa Sezer için Zonguldak Uzun Mehmet Camisi'nde ikindi vakti cenaze töreni düzenlendi. Törene;  Adalet Bakan Yardımcısı Niyazi Acar, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Abdürrahim Alan, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak Milletvekilleri Muammer Avcı, Saffet Bozkurt, Ahmet Çolakoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekilleri Deniz Yavuzyılmaz, Eylem Ertuğrul, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Kozlu Kaymakamı Hüseyin Ece, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç, İl Emniyet Müdür vekili Nejdet Çırak, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur, Tuzla Piyade Okul Komutanı Tuğgeneral Aydın Cihan Uzun, Baro Başkanı Türker Kapkaç, siyasi partilerin il ve ilçe başkanları, ilçe ve belde belediye başkanları, STK üyeleri, sendika başkan ve temsilcileri, acılı aile ve Zonguldak halkı katıldı. Şehit Mustafa Sezer'in eşi Aleyna Sezer, babası Mehmet Emin Sezer ve annesi Yasemin Sezer ayakta durmakta güçlük yaşadı. Şehit Mustafa Sezer ve eşi Aleyna Sezer'in 6 aylık bebeklerinin ay yıldızlı Türk bayrağına sarılı tabuta dokunduğu anlar ise yürekleri dağladı.

Şehit Mustafa Sezer, helalliklerin alınması ve duaların edilmesinin ardından gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Editör: Sinan Kabatepe