-SANKO HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADİL SANİ KONUKOĞLU:

-“VATAN TOPRAĞINI KANLARIYLA SULAYAN KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZİ HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYACAĞIZ, ONLARIN EMANETİNE HER ZAMAN SAHİP ÇIKACAĞIZ”

-RESSAM KEMAL KARA: “GAZİANTEP’İN KURTULUŞU ANISINA HAZIRLADIĞIM SERGİ, PENÇE-KİLİT HAREKATINDA ŞEHİT DÜŞEN MEHMETÇİKLERİMİZE VE BU TOPRAKLARI BİZE VATAN KILAN TÜM ŞEHİTLERİMİZE ARMAĞAN OLSUN”

SANKO Holding ve Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği (GAGİAD) iş birliğinde düzenlenen serginin açılışında konuşan SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, “Vatanımızın toprağını kanlarıyla sulayan şehitlerimizi hiçbir zaman unutmayacağız, birlik beraberlik içerisinde olup onların emanetine her zaman sahip çıkacağız” dedi.

Gaziantep’in Kurtuluşunun 102’nci yılında “Paşalar-Kuvayi Milliye” konulu serginin Gaziantep’te sergilenmesinin önemli olduğunu ifade eden Konukoğlu, şunları kaydetti:

“Acımız büyük, içimiz yanıyor. Pençe-Kilit Harekatında 12 kahraman askerimiz şehit düştü. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, aziz milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı askerimize acil şifalar diliyorum.

Her zaman vatanımıza canımızı feda etmeye hazırız. Yediden yetmişe bu vatanın üzerindeki ay yıldızlı bayrağı dalgalandırmak bizim için onur ve şereftir onun için de gerekirse canımızı feda ederiz.

Olağanüstü toplantı sonuçlandı... Kararlar verildi... Olağanüstü toplantı sonuçlandı... Kararlar verildi...

Bu vatanı bizlere emanet eden başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa kemal Atatürk olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan canlarını fedan eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

 CİHAN KOÇER

GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Koçer de konuşmasında, önemli tarihlerde Gaziantepli sanatseverleri sanatsal faaliyetleri ile buluşturacaklarını söyledi.

Koçer, “Gaziantep’in Kurtuluşunun 102’nci yıl dönümünde böylesi önemli bir sergiye ev sahipliği yapmak bizim için çok değerli. Pençe-Kilit Harekatında kahraman askerlerimiz şehit düştü. Acımız büyük. Bu vatanı bize armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatan ve bayrak uğruna şehit düşen tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum” diye konuştu.

 RESSAM KEMAL KARA

Ressam Kemal Kara ise Gaziantep’in Kurtuluşunun 102’inci yılı nedeniyle hazırladığı Nesilden Nesile Aktarım Temalı “Paşalar-Kuvayi Milliye” resim sergisini Pençe-Kilit Harekatında şehit düşen kahraman Mehmetçiklere ve bu toprakları vatan kılan tüm şehitlere armağan ederek konuşmasına başladı.

SANKO SANAT GALERİSİ’NDE “PAŞALAR-KUVAYİ MİLLİYE” RESİM SERGİSİ (1)

SANKO HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADİL SANİ KONUKOĞLU- RESSAM KEMAL KARA (1)

SANKO SANAT GALERİSİ’NDE “PAŞALAR-KUVAYİ MİLLİYE” RESİM SERGİSİ (8)

SANKO SANAT GALERİSİ’NDE “PAŞALAR-KUVAYİ MİLLİYE” RESİM SERGİSİ (3)

SANKO SANAT GALERİSİ’NDE “PAŞALAR-KUVAYİ MİLLİYE” RESİM SERGİSİ (4)-2

Editör: Manşet 67