AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt'un kutlama mesajı şöyle;
"Büyük bir istiklal mücadelesinin ardından 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen Cumhuriyetimizin 100. Yıldönümünü millet olarak hep birlikte kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.

Cumhuriyet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, istiklâli ve istikbali uğruna ölüme meydan okuyan, milli ve manevi değerlerini çiğnetmeyen, her türlü zorluk ve yokluğa rağmen Kurtuluş Savaşımızı eşsiz bir zaferle taçlandıran kahraman ecdadımızdan bizlere emanettir. Bu emanet, devletimiz için sadece bir yönetim şekli değil, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayan, Türk milletinin binlerce yıllık tarihi boyunca gerçekleştirdiği en büyük atılımdır.

O nedenle bugün bize düşen en önemli görev, Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak, muasır milletler seviyesinin üzerine çıkarmak ve gelecek nesillere güvenle teslim etmektir. Birlik ve beraberlik içerisinde kurduğumuz Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalmasını sağlamak için hep birlikte var gücümüzle çalışmak şiarımız olmalıdır.

Bugün de, yaşadığı tüm badireleri birlik ve beraberliğinden ödün vermeden aşan, emin adımlarla geleceğe dönük kararlı yürüyüşünü sürdüren Türkiye Cumhuriyeti Devleti, dünyada ki bir çok Devlete, mağdur ve mazlum toplumlara umut ve ilham kaynağı olmaya devam etmektedir.

İnanıyorum ki muasır medeniyet seviyesine ulaşma yolunda her geçen gün azim ve kararlılıkla ilerleyen, günümüzde de bölgesinde ve dünyada söz sahibi bir devlet haline gelen Cumhuriyetimiz, Türkiye Yüzyılında da aynı hızla gelişmeye kalkınmaya devam edecek ve Mustafa Kemal Atatürk'ün de ifade ettiği gibi "İlelebet Payidar Kalacaktır".

Cumhuriyetimizin kurucusu başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi sonsuz şükran ve rahmetle anıyor, Cumhuriyet’imizin 100. Yılını en içten dileklerimle kutluyorum." dedi.

Editör: Can Özkan Kayabaşılı