Genellikle tanıtım, fuar, organizasyon gibi büyük etkinliklerde tercih edilen bu reklam çalışmaları isteğe bağlı şekilde özel olarak da değerlendirilebilmektedir. Display reklam malzemeleri kapsamında kullanılan Roll Up Banner çalışmaları, aynı zamanda sunum veya benzer durumlar için özel olarak üretilmektedir. Dolayısıyla portatif oluşu, görselleri etkileyici şekilde aktarabilme gücü ve kalitesiyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Roll Up Banner Nedir?

Roll Up Banner, reklam sektörünün olmazsa olmazları arasında yer alan bir tanıtım çalışmasıdır. Alüminyum gövde, boru, bez çanta, display tanıtım ürünleri gibi yerlerde kolaylıkla tercih edilebilen Roll Up Banner, özellikle fuar ve organizasyonlar kapsamında sıklıkla kullanılmaktadır. Roll Up Banner reklam çalışmalarının en önemli özellikleri kolay taşınabilir olmalarıdır. Sarmal mekanizması bulunan bu ürünler, isteğe bağlı şekilde farklı ebat ve boylarda üretilebilmektedir. Son derece şık bir görüntü sunan Roll Up Banner, böylelikle firmaların müşteri tarafındaki algısını da olumlu yönde etkileyebilmektedir.

Display reklam ürünleri arasında gösterilen Roll Up Banner, birbirinden farklı ebatlarda tercih edilebilmektedir. 80x200, 85x200, 100x200, 150x200 cm ölçüler genellikle Roll Up Banner kapsamında en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Roll Up Banner reklam mekanizmaları temelinde alüminyumdan yapılmaktadır. Roll Up Banner reklam malzemeleri ise çantalı olarak yapılmaktadır.

Roll Up Banner Kullanım Alanları Nelerdir?

Roll Up Banner, reklam çalışmaları kapsamında birçok farklı alanda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bunun en önemli nedeni ise portatif ve taşınabilir olmalıdır. Hafif boyutlarda olmasından dolayı istenilen her alana rahatlıkla taşınabilen Roll Up Banner reklamlar, en çok fuarlarda tercih edilmektedir. Fuar, tanıtım organizasyonları, toplantılar veya şirket yemekleri gibi alanlarda sıklıkla kullanılan Roll Up Banner, aynı zamanda seminer, kongre, mağaza, ofis veya marketlerde de değerlendirilebilmektedir.

Roll Up Banner reklam ürünleri, müşterilere demonte olarak ulaştırıldığı için organizasyon gerektiren her türlü alana rahatlıkla taşınabilmektedir. Taşındığı alanda montesinin saniyeler içerisinde gerçekleştirilebildiği Roll Up Banner kurulumu için ek bir araca ihtiyaç duyulmamaktadır.

Roll Up Banner Özellikleri Nelerdir?

Alüminyum gövdeden üretilen Roll Up Banner reklam malzemeleri, sarmal bir yapıdan oluşmaktadır. Tanıtım veya reklam çalışmasının gerçekleştirileceği alana banner ayakları yerleştirilmeli ve sonrasında baskı yüzeyi ise sarmal mekanizma ile yukarı çekilmektedir. Bu işlem tamamlandıktan sonra Roll Up Banner reklam malzemesi dışarıdan görünür hale gelmektedir. Son derece kolay bir kuruluma sahip olan ürünün alüminyum gövdesinde yer alan çubuk da afiş yüzeyinin sabitleştirilmesi için imkân sağlamaktadır.

Kurulumu kadar toplaması da oldukça basit olan Roll Up Banner, malzemeyi sabit tutan çubuğun yukarı çekilmesiyle birlikte kendiliğinden kapanabilmektedir. Kapanan malzeme, yeniden sarılmak üzere kaldırılabilmektedir.

Günümüzde birçok firma ve işletme tarafından marka bilinirliğini artırmak veya çeşitli duyuları etkin bir şekilde yapabilmek amacıyla Roll Up Banner işlemini tercih etmektedir. Reklamcılık gibi zor bir sektörde bu bilinirliğin artırılması ise genellikle küçük ancak kaliteli detaylarda gizlidir. Bu yöntemlerden biri olan Roll Up Banner, firmaların hızlı ve son derece pratik bir şekilde reklam yapabilmelerine imkân tanımaktadır.

Birden fazla kez kullanılmak üzere tasarlanan bu ürünler, dayanıklı malzemelerden üretildikleri için uzun ömürlü bir kullanıcı deneyimi sunmaktadır. Gerektiğinde hava koşullarının uygun olması durumunda dış mekanlarda da kullanılan Roll Up Banner, toplandıktan sonra mutlaka özel çantalarda muhafaza edilmelidir. Aksi durumda mekanizmayı taşıyan gövdeler, zaman içerisinde etkinliklerini yitirebilmektedir.

Roll Up Banner Reklamın Avantajları Nelerdir?

Roll Up Banner kullanımı ile birlikte firmalar birçok yönden avantaj sahibi olabilmektedir. Başta marka bilinirliği olmak üzere çeşitli reklam faaliyetleri amacıyla tercih edilen bu yöntemin sunduğu avantajlar şöyle sıralanabilmektedir;

·        Sahip olduğu portatifliği ile birlikte kolay taşınabilen bir malzeme olması

·        Herhangi bir şekilde ölçü sınırının bulunmaması

·        Birden fazla farklı materyallerle birlikte desteklenebilmesi

·        Görsel veya metin seçimi için gerekli alana sahip olması

·        Diğer reklam çalışmalarına nazaran çok daha ekonomik olması

·        İçerisindeki sarmal sisteminden ötürü kullanılmadığında kolay bir şekilde muhafaza edilebiliyor olması

·        Özel çantasında korunduğu zaman çok uzun yıllar kullanılabiliyor olması

Roll Up Banner Tasarımı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Roll Up Banner reklam çalışması için mutlaka bir tasarım sürecine dahil olunmalıdır. Bu süreç ise kesinlikle profesyoneller tarafından yürütülmelidir. İlk olarak müşterinin istediği ebatlara uygun olarak bir tasarım çalışması yapılmalıdır. Boyut seçiminden sonra yapılan tasarımda müşterinin verdiği briefler doğrultusunda çizimler, görseller veya metinler ilgili alana yerleştirilmelidir. Bu noktada müşteri ile devamlı iletişim halinde olunması sonucun kusursuz olması açısından büyük önem taşımaktadır.

Trend Roll Up Banner Tasarımları İçin: Posh Reklam

Reklama dair ihtiyacınız olan tüm ürün ve hizmetleri firmanız için tasarlayan ve geliştiren Posh Reklam, bu sayede firmanızın artı değer kazanmasını sağlamaktadır. Profesyonel kadrosu ile günümüz trendi ve estetik anlayışını takip eden Posh Reklam, en kaliteli ürünleri kullanarak firmanızın bilinirliğini ve görünürlüğünü artıracak çalışmalar ortaya çıkarmaktadır. Posh Reklam ile iletişime geçerek dijital baskı veya roll up banner gibi ürünler hakkında bilgi sahibi olabilir, sipariş oluşturabilirsiniz. Üstelik tüm Türkiye ve Avrupa’ya en hızlı teslimat garantisiyle!

Editör: Bayram Tomakin