35 yıldır plastik ambalaj sektörü için çalışan Petek Plastik üstün hijyen standartlarında üretim yapıyor. Yaptığı ambalaj üretimleri sayesinde hem doğaya hem de insana dokunma amacını taşıyor.

Kurulduğu günden beri kalitesinden ödün vermeden üretime devam eden firma ambalaj kullanan sektörlerin ihtiyaçlarını karşılamak için var gücüyle çalışıyor. Ambalaj ihtiyacını karşılayabilmek adına da Konya Selçuklu ’da ki tesisinde geniş çalışan kadrosuyla üretimi gerçekleştiriyor.

Petek Plastik Firması Ürünleri

Sektörler için doğa dostu plastik ambalaj tasarım ve üretimi yapan firma üretimde teknolojinin avantajlarından yararlanıyor. Ürünlerin teknolojiden yararlanılarak üretilmesi sayesinde uzun süre dayanıklılık sağlaması mümkün oluyor.

Petek Plastik firmasının dayanıklı ve doğaya uygun ürettiği ürünleri şunlar oluşturuyor;

  • Cam suyu ve motor yağı ambalajları
  • Kolonya, tıraş losyonu ve duş jeli ambalajları
  • Kireç çözücü ve deterjan ambalajları
  • İçecek ve sos ambalajları
  • Tarım ilacı ambalajları

Firmanın plastik ambalajları otomotiv, medikal, tarım, kozmetik, kişisel bakım ve gıda sektörlerine destek sağlıyor. Bu sektörlerin ürünleri kaliteli olan ambalajlara koyularak alıcılara ulaştırılıyor. Ambalajların doğa dostu olması sayesinde doğada yok olma süresi ise daha az oluyor.

Petek Plastik Teknolojileri

Ambalaj kullanan sektörleri için 35 yıldır üretim yapan Petek Plastik firması üretimde teknolojinin avantajlarını kullanıyor. Kaliteli coex ambalaj üretilebilmesi için üretim, tasarım, kalıphane ve laboratuvar bölümlerinde yeni teknolojilerden yararlanıyor. Üretim alanında müşteriye özel çalışıyor. Böylelikle benzersiz ve müşterilerin markalarını yansıtacak ambalajların üretilmesini sağlıyor.

Ambalaj tasarımı yapabilmek için tasarım ofisi ve tasarım elemanlarından yararlanıyor. Ambalajların müşteriye özel tasarlanması için yazılım programları ve CNC makinelerinden yararlanıyor. Böylelikle teknolojiye uygun üretim yapıyor. Ambalajların tasarlanmasının ardından kalıp üretimi yapılıyor ve üretilen kalıplar kaydediliyor. Böylelikle yeni taleplerde kalıplardan yararlanılabiliyor.

Petek Plastik tesisinde üretilen ambalajlar müşteriye sunulmadan önce laboratuvar testlerine tabi tutuluyor. Bu testler sonucunda ambalajlarda herhangi bir sorun görülmediğinde üretim ve satış aşamasına geçiliyor.

Petek Plastik Eğitimli Personelleri

Müşterilerinin memnun kalacağı plastik ambalajları üretmeyi hedefleyen firma eğitimli personellerle çalışıyor. Üretim, tasarım ve diğer alanlarda personellerin firma vizyonuna uygun çalışabilmesi için kurum içi eğitimler düzenliyor. Böylelikle firma işleyişinin tecrübesiz ve eğitimsiz elemanlar nedeniyle aksamasının önüne geçiyor.

Petek Plastik bünyesinde personeller için verilen kurum içi eğitimleri inovasyon, arge, kalite kontrol, marka ve ürün eğitimleri oluşturuyor. Eğitimler sayesinde üretimin en iyi şekilde yapılması sağlanıyor. Ayrıca eğitimli personellerin etkisiyle firma anlayışının geleceği aktarılması sağlanıyor.

Editör: Bayram Tomakin