Karadeniz Ereğlili iş insanı Ömer Yıldız, mecliste bulunan Milletvekillerinin maaşlarını depremzedeler için bağışlamaları konusunda davet etmişti.

Ereğlili iş insanı Ömer Yıldız, merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 lık depremlerin ardından 10 ilde yaşanan büyük felaketle ilgili kendisinin üzerine düşen görevi yerine getirdiğini ve mecliste bulunan milletvekillerinin de en az 3 aylık maaşlarını deprem bölgesinde ki vatandaşlara bağışlamaları gerektiğini ifade etmişti. Yıldız'ın bu açıklamasının ardından  Meclis başkanı Mustafa Şentop milletvekillerinin bir maaşını depremzedeler için bağışlayacağını açıkladı. 
Meclis başkanının açıklamasının ardından konuşan iş insanı Ömer Yıldız 'Biz 3 istedik, vekillerimiz bir maaşlarını verdi. Kendi maaşları için sabaha kadar oylama için bekleyen vekillerimizin diğer maaşlarını da depremzedeler için bağışlaması konusunda hassasiyetlerini bekliyorum. Yaşanan deprem felaketi sonrasında hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Editör: Sinan Kabatepe