Başkan Alan; “Çalışılan ya da çalışan birini eleştirmek çok kolay. Biz eleştirilere aslında memnun oluyoruz, hoşumuza gidiyor çünkü; daha önce eleştiri yapılmıyordu. Eleştiri yapılması bizim çalıştığımızı, ürettiğimizi ve vatandaşlarımızın da üzerine kattığını, bir şeyler söylediğini gösteriyor.” dedi. 
Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, gazetecilerin bir çok konuda kendisine yönelttiği sorulara yanıt verdi. Hayata geçirdiği projelerle muhalefet tarafından sık sık eleştiri yağmuruna tutulan Başkan Alan, konu üzerine açıklamada bulundu. Eleştirilerden memnun olduğunu ifade eden Başkan Alan; “Çalışılan ya da çalışan birini eleştirmek çok kolay. Biz eleştirilere aslında memnun oluyoruz, hoşumuza gidiyor çünkü; daha önce eleştiri yapılmıyordu. Eleştiri yapılması bizim çalıştığımızı, ürettiğimizi ve vatandaşlarımızın da üzerine kattığını, bir şeyler söylediğini gösteriyor. Taraflar, yanlı, küçük göstermek için yapılan eleştirileri tabiiki dikkate almıyoruz. Vatandaşlarımız tarafından gelen her türlü eleştiriye tabiki açığız. 

Valilikten net açıklama...Son 1 yıllık sayılar açıklandı... Valilikten net açıklama...Son 1 yıllık sayılar açıklandı...

“ELEŞTİRİ OLMASI İÇİN ÇALIŞMA OLMASI LAZIM” 

Eleştiri olması için çalışma olması lazım. En azından vatandaşlarımız artık yapılanları eleştiriyor. Daha önce yapılmayanlar eleştiriliyordu. Şu an biz beş yıldan beri başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleri ile bizzat Zonguldak’a pozitif ayrımcılığını teşkilatımız ile vatandaşımıza anlatıyoruz.  İnsanımız hem mahallesinde, hem çarşı pazarında yapılan değişiklikleri görüyor. Zonguldak’ın aslında hak ettiği yerden çok geride olduğunu, hak edilen yere Zonguldak’ın gelmesi için bu ekibin hızla çalıştığını görüyor. Hem anlatıyoruz hem de onlardan proje alıyoruz. Bizim hayallerimiz var, yapacak çok işimiz var. Yola çıkarken üç dönem demiştik, en az bir dönem daha Ak Parti iktidarına, Ak Parti belediyeciliğine Zonguldak’ın ihtiyacı var. Sabah akşam sahalardayız. Herkesin tabii ki fikri var ama; bizlere ışık tutacak, yol gösterecek çok değerli şeyler çıkıyor vatandaşımızdan. Bu bizi daha mutlu ediyor. Bizim gözümüzden kaçan vatandaşımızın gözünden kaçmıyor. Şunu çok net görüyoruz; aday olarak sahaya çıktığımız zaman ‘Başkanım sadece yol yap başka bir şey istemiyoruz’ diyen vatandaşımız vardı ama; şimdi yoldan hariç çok farklı şeyler konuşuyoruz. İnşallah bir dahaki dönem Zonguldak çok daha farklı şeylerle konuşulacak. Üst yapıyı bitirdikten sonra kültürsanat konuşacağız.” dedi. 

Editör: Manşet67 Haber