Türkiye Taşkömürü Kurumu’na  (TTK) işçi alımı süreci içerisinde mültecilerin işbaşı yapacağı iddialarını gündeme getiren CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Alaplılı bir genci kamuoyuna mülteci olarak lanse etti. Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Ortacı köyünde ikamet eden Mecid Mahmud Bayzit'in İŞKUR ilanında başvurusunu gören Yavuzyılmaz, Zonguldaklı ismi mülteci olarak tanıttı. Mecid Mahmud Bayzit'i Suriyeli olduğunu belirten Yavuzyılmaz’a aile tepki gösterdi.

“ÇOCUĞUMUN ÜSTÜNÜ ÇİZMİŞLER”

Mecid Mahmud Bayzit'in babası sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Deniz Yavuzyılmaz ile ilgili adli mercilere başvuracağını belirterek, “Zonguldak maden ocağına alınacak 2000 işçi alımına oğlum Mecit Mahmud Bayzit'in ismini yazdırmıştır. Ama benim oğlumu haber yapmışlar. Neymiş mülteci bundan sorumlu olan herkesten biraz araştırıp haber yapmasını bekliyorum. Şimdiden çocuğun üstünü çizmişler bunu yapanlar çok büyük bir yanlış yapıyorlar” dedi.

9D96EFCD-6629-48E8-B285-56673D07DF72

CHP ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ DENİZ YAVUZ YILMAZ'IN GEÇTİGİMİZ GÜNLERDE TTK İŞÇİ ALINLARI İLE İLGİLİ OLARAK YAPTIĞI AÇIKLAMADA İSMİ ÇİZİLİP "BU ADAYLARDA MI ZONGULDAKLI" DİYE BAHSETTİĞİ KİŞİ ALAPLILIDIR VE BABASININ SOSYAL PAYLAŞIM SİTESİNDEKİ TEPKİSİ İÇEREN PAYLAŞIMINI EKRAN RESMİNİ VE KİŞİNİN KİMLİĞİNİ GÖREBİLİRSİNİZ. İNSAN BİR ARAŞTIRIR ÖNCE NEYE VE HANGİ AKLA GÖRE BÖYLE BİR PAYLAŞIM YAPILABİLİR YORUM KAMUOYUNUN. AİLE HAKKINI ADLİ MAKAMLARA ARAYACAK VE KAMUOYUNA DA BİLGİ VERİLECEKTİR...

d9fead9c-2c36-4133-988e-02e8a550cc1c

Editör: Sinan Kabatepe