WhatsApp Image 2023-09-23 at 18.29.43 - Kopya

Yaşanan olayları, sportmenlik dışı, üzücü ve endişe verici olarak nitelendiren Milletvekili, “Vahim iddialar bir an önce araştırılmalı, gereken cezalar ivedilikle verilmedir” dedi. 

Müsabakanın düzeninin sağlaması ve şiddet olaylarının önlenmesinde görev ve sorumlulukları bulunan kurumların olası ihmalleri dahil olmak üzere konunun tüm boyutlarının ve adli süreçlerinin takipçisi olacağının vurgulayan CHP’li Yavuzyılmaz, kınama açıklamasında şunları söyledi: 

“Dün, Van Spor - Zonguldak Kömürspor müsabakası sonrasında ortaya çıkan sportmenlik dışı olaylar son derece üzücü ve endişe vericidir. 

Temsilcimiz, Zonguldak Kömürsporun soyunma odasının basıldığı, futbolcularımızın dövüldüğü, hakarete uğradığı ve sporcularımızın silahla tehdit edildiği iddialarının bir an önce araştırılması ve gereken cezaların ivedilikle verilmesi gerekmektedir. 

Terör saldırısıyla güne uyandığımız böylesi bir günde, sporun birleştirici gücüyle, ülkece kenetlenmemiz gerekirken, spora şiddet bulaştıran, sporcularımızın can güvenliğini tehlikeye atan bu tip çirkin davranışlar asla kabul edilemez. 

Diğer yandan, müsabakanın düzeninin sağlaması ve şiddet olaylarının önlenmesinde görev ve sorumlulukları bulunan kurumların olası ihmalleri dahil olmak üzere, konunun tüm boyutlarının ve adli süreçlerinin takipçisi olacağımı buradan bir kez daha ifade etmek istiyorum. 

Sportmenlik ruhundan ve sporun birleştirici kültüründen nasibini almamış bu çirkin olayları bir kez daha kınıyor, yaralanan sporcularımız başta olmak üzere; İşçi Milli Takımımız Zonguldak Kömürspora, spor camiamıza ve yaşananlardan en az Zonguldak halkı kadar üzüntü duyduğunu bildiğim kıymetli Vanlı kardeşlerimize geçmiş olsun diyorum.” 
 

Editör: Can Özkan Kayabaşılı