MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, parti binasında gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısının açılış konuşmasında, Belediye Başkan Adayları İlkay Özdemir’in “bir marka” olduğunu savunarak, seçimleri birlikte kazanacaklarını, Özdemir’in de Ereğli’yi “Anne Şefkati ile” yöneteceğini söyledi.

Belediye Başkan Adayı Özdemir de, Maliye Teşkilatının kademelerinde görev yapmasının ardından Karadeniz Ereğli Belediyesi Gelir müdürlüğünden emekli olduğunu hatırlattı.

Hizmete odaklı sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerin tarihe bir not olarak düşüleceğine inandığını belirten Özdemir, şunları söyledi:

“Tarih boyunca Türklüğü yaşatmak için bu uğurda toprağa düşen şehitlerimizi, bir Ülkü etrafında toplanmak üzere bizlere önderlik etmiş Başbuğ Alparslan Türkeş beyefendiyi ve ebediyete irtihal etmiş bütün Dava arkadaşlarını yad ediyor ve Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.

Ekmeğini yediğim, suyunu içip, havasını soluduğum ilçeme ve Ülkücü Hareket’e bir ömür vakfettim. Bu süreçte hep sizlerle omuz omuza oldum. Teşkilatım tarafından görev almam gerektiği bildirilince, Ülkücü disipline uygun şekilde hiç düşünmeden kabul ettim. Tüm Türk Milliyetçilerini, Ülkücüleri, Kdz. Ereğli’ye gönül vermiş tüm Ereğlili hemşerilerimi; onları kırmayan, incitmeyen, her daim hizmetlerinde olan, anne merhameti taşıyan, kibirden, kavgadan uzak, Ereğli için bir ömür vakfeden İlkay ablalarına, kız kardeşlerine güvenerek bu kutlu yürüyüşümde yanımda olmaya davet ediyorum. Tüm Ülküdaşlarım üzerlerine düşen Teşkilat vazifelerine; hemşerilerim de Ereğli’ye artık bir abla, bir kadın eli değmesi gerektiğine inanmış ki çok güzel, çok olumlu destek tepkileri alıyoruz.

HİZMET ODAKLI SOSYAL BELEDİYECİLİK

Hizmete odaklı sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde, bu seçimlerin tarihe bir not olarak düşüleceğine inanıyorum. Bu inançla; bakıma muhtaç yaşlılarımıza, işsiz gençlerimize, çocuklarımıza, öğrencilerimize, kadınlarımıza yönelik sosyal çalışmalarımla umut olacak ve hizmet edeceğim. Kdz. Ereğli’nin tüm ihtiyaçlarına, fiziksel sorunlarına, eksiklerine, tıkanmış, çözülmemiş ihtiyaçlarına hakim olduğumuzu, geçen beş yılların boş yıllar olduğunu, çözülmeyen sorunların, tutulmayan vaatlerin ortada olduğunu görüyorum.

Adnan Alar rakibine DUMAN attırdı... Adnan Alar rakibine DUMAN attırdı...

EREĞLİ İÇİN HEP BİRLİKTE…

Milliyetçi Hareket Partisinin belediyeleri bu minvalde kantara vurulmuş, hep başarılı olmuştur. Ereğli için hep birlikte etkin ve verimli bir yönetim modeliyle israftan kaçınarak, kaynakların isabetli ve adaletli tahsisini yaparak önemli mesafeler kat edeceğiz.

Burada bulunan arkadaşlarım da bu şuurda olduğumuzu biliyor, bu doğrultuda Ereğli’de geçen yavaş yıllara son verip, Ereğli halkıyla el ele verip, bir Ülkücü kadının bu sorunlara el atması gerektiğini düşünüyorum. Ereğli’ye bir kadın eli değmesini isteyen ana, bacı, herkesle; yılmayan, yorulmayan, üretken, merhamet duygusuyla, adaletli, birleştiren, ötekileştirmeyen anlayışını belediyecilik hizmetlerine katarak Ereğli’nin İlkay ablası ve kız kardeşi olarak halkımızla el ele olmayı düşlüyorum. Sizlerin ihtiyaçları ve sizlerden gelen talepleri de, katılımcı belediyecilik anlayışı ile dikkate alarak seçim beyannamemizi daha sonra açıklayacağımızı, o gün salonlara sığmayacağımızı ümit ederek sözlerime Liderim Sayın Dr. Devlet Bahçeli başta olmak üzere adaylığımı destekleyen herkese teşekkür ederek son veriyorum.”

Tanıtım toplantısına partinin belde belediye başkan adayları ile kalabalık partili katıldı.

IMG-20240122-WA0080

IMG-20240122-WA0082

IMG-20240122-WA0081

IMG-20240122-WA0054

Editör: Manşet 67