Göktekin, Karadeniz Ereğli İlçesine bağlı Gülüç Beldesinde, görüş ve ilkelerini savunduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu yaptı.
Partisinin İlçe Teşkilatı ile yaptığı görüşmeler sonrasında adaylık başvurusunu yapan Göktekin, ardından ise beldesinde çalışmalara başladı.
Belde halkının da yakından tanıdığı bilinen Göktekin, ilçe esnafına ziyaretlerde bulundu, evlerin kapısını çalarak hemşehrileri ile adaylığı üzerinde görüş alış verişi yaptı.
Belediye başkan adaylığını uzun yıllardır düşündüğünü belirten Göktekin, sürece ilişkin şunları kaydetti:
“Geçtiğimiz dönemlerde partimizin kararları doğrultusunda hemen hemen her çalışmaya katılarak desteğimi verdim. Bu dönem ise çok sayıda vatandaşımızın da önerisiyle aday adayı olma kararı aldım. Elbette beldemizde partimizin başkan adayı kararını CHP teşkilatlarımız verecek. Ben ise Belediye Başkan Adayı gösterilebileceğin düşüncesiyle halkımızla bir araya gelmeye yönelik çalışmalara başladım. En başta hedefimiz, daha iyi bir Gülüç’te, daha refah bir yaşam olacaktır. Çıktığımız yol hayırlı, uğurlu olsun.”
MEHMET GÖKTEKİN’ÖZ GEÇMİŞİ
1964 Karadeniz Ereğli İlçesine bağlı Gülüç Beldesi doğumlu Mehmet Göktekin, İlkokulu Gülüç İlkokulunda, Ortaokulu Atatürk Ortaokulunda, Liseyi ise Kdz. Ereğli Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı.
Erdemirspor Yıldız Takımında başlayan futbol yaşamını 1981’de Yenimahalle Spor Kulübü’nde devam ettiren Göktekin, aynı kulüpte aldığı “Maradona Mehmet” lakabı ile birlikte aktif futbol yaşamını, dönemin profesyonel liginde mücadele eden Erdemirspor ile noktaladı.
Ardından futbola ‘antrenör’ olarak zaman ayıran Mehmet Göktekin, dönemin Gülüç Belediyespor takımında başarılı sonuçlar aldı.
Mehmet Göktekin, gençlik yıllarında başladığı Bilardo Sporunda da halen ‘lisanslı’ olarak Türkiye Şampiyonalarına katılarak sürdürüyor.
Askerlik görevini tamamlaması ardından, 1990’da Erdemir’de çalışma yaşamına başlayan Göktekin, 2011’de emekli oldu.
Mehmet Göktekin, 2013-2015 yılları arasında da Gülüç Vesile Dikmen İlkokulunda “Okul Aile Birliği başkanlığı” görevinde de bulundu.
1992’de eşi Emine Göktekin ile yaşamını birleştiren Mehmet Göktekin, Biri mühendis, diğeri Otomotiv Mühendisliği bölümünde okuyan 2 erkek, bir de lise son sınıfa giden kız çocuğu babasıdır.

1 (1)-31

1 (2)-23

Milletvekili sayıları değişti... Tek tek açıklandı... Milletvekili sayıları değişti... Tek tek açıklandı...


piabet
Editör: Manşet67 Haber