Sendikanın resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre, bugün (2 Nisan) gerçekleştirilen ve 262 delegenin sandığa gittiği seçimlerde Genel Başkan Pevrul Kavlak yeniden genel başkanlık görevini üstlendi. 

Genel Başkan Yardımcısı Halil Faki Erdal ile Genel Mali Sekreter Murat Salar aday yeniden aday olmazlarken, Yusuf  Ziya Odabaş ve Uysal Altundağ’ın Genel Başkan yardımcılıklarına devam ettiler.

Türk Metal Genel Merkez Yönetim Listesine Erdal ve Salar yerine, Türk Metal Sendikası  İzmir Şube Başkanı Mürsel Öcal ile Bursa Osmangazi Şube Başkanı Mesut Erdem de “Genel Başkan Yardımcısı” olarak dahil oldu.

Türk Metal Sendikası 17. Olağan Genel Kurulu’nun ardından Denetleme Kurulu Asil Üyeliklerine Eskişehir 1 Nolu Şube Başkanı Orhan Demir, Manisa 1 Nolu Şube Başkanı Ercan Dereli ile Bursa Emek Şubesi Başkanı Nizamettin Bilik; Disiplin Kurulu Asil Üyeliklerine Gölcük Şubesi Başkanı Mehmet Şener, Ankara 3 Nolu Şube Başkanı Nihat Zengin, Sakarya Şubesi Başkanı Olcay Meriç, İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Ali Akman ve İstanbul Anadolu Yakası Şubesi Başkanı Serkan Gül seçildi.

YILMAZ KUTLADI

Bu arada, yönetim tam kadro olarak genel kurulda yer alan Türk Metal Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Yakup Yılmaz, yayınladığı mesajında, “Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak’ın önderliğinde Genel Kurulumuzun Başta metal emekçileri olmak üzere, Türkiye işçi sınıfına ve teşkilatımıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Editör: Can Özkan Kayabaşılı