Konforlu, güvenli ve rahat bir şekilde seyahat etme imkan tanıyan özel araçlar hem şehir içi hem de şehirler arası ulaşım gerçekleştirmenin en pratik, kolay ve hızlı yoludur. Kendi aracına sahip olmak sadece seyahat etmek için değil, küçük esnaf ve işletmeler için de benzersiz imkanlar sunar.

Gerek özel ihtiyaçlar gerekse de iş yerleri için olsun, marka ve model fark etmeksizin araç satın almanın birtakım zorlukları mevcuttur. Aracın fiyatını karşılamak için gereken miktarı biriktirmek hem yaşam standartlarının düşmesine hem de zaman aldığı için birçok fırsatın kaçmasına neden olabilir. İş yeri için fırsatları kaçırmak ya da yaşam standartlarından ödün vermek istemeyenler ise genellikle bankalara başvuru yaparak taşıt kredisi çekme imkanından faydalanmayı tercih eder.

Ancak araç almak için gereken miktarı sağlayan kredi olanağının birtakım dezavantajları da vardır. Bankalar taşıt kredisi vermek için peşinat, dosya masrafı ve kefil gibi şartlar talep eder. Aynı zamanda bankaların uyguladığı yüksek faiz oranları geri ödemelerin toplamının ikinci bir araç alacak seviyeye ulaşmasını sağlar.

Bu dezavantajlardan çekinenler ya da faiz ödemeyi tercih etmeyenler “Kredisiz araba nasıl alınır?” sorusunun cevabını merak edebilirler. Aylık ödemeler ile uzun vadeli araç satın almanın tek yolu bankaların sunduğu taşıt kredileri gibi görünse de aslında başka alternatif yöntemler de mevcuttur. Bu yöntemlerden biri olan tasarruf finansmanı, paylaşımcı yaklaşımı esas alan özel yapısıyla taşıt kredisi çekmenin tüm dezavantajlarını ortadan kaldırır.   

Hayalinizdeki Araca Kolay Şekilde Ulaşmanın Yolu: Katılımevim

Tasarruf finansman kuruluşlarından biri olan Katılımevim sağladığı özel fırsatlar ile faizsiz araç satın almanın en avantajlı yöntemini sunar. Katılımevim araç satın alımı için başvuranlardan kefil talep etmeyerek süreci oldukça kolay bir hale dönüştürür. Peşinat ve dosya masrafı gibi talepleri de bulunmayan Katılımevim böylelikle bu gibi durumlar için yeterli birikimi olmayanlara da kolaylık gösterir.

Yeni ya da ikinci el olmasına veya marka ve modeline bakmadan her türlü aracı faizsiz bir şekilde satın alma olanağı sunan Katılımevim, geri ödemeleri de başvuru yapanların bütçelerine göre belirler.  

BDDK Lisanslı Tasarruf Finansman Kuruluşu Katılımevim’in benimsediği esaslar istikrara, paylaşıma ve güvene dayanır. Bu nedenle sisteme katılanların yatırımlarını sahip olduğu BDDK lisansı ile garanti altına alır. Katılımevim hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak için size en yakın Katılımevim şubesine uğrayabilir ya da 444 11 00 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Editör: Bayram Tomakin