Duruşmada Arzu Ar’ın kardeşleri sanığın en üst cezaya çarptırılmasını istedi. Olay geçtiğimiz yıl Eylül ayında, Hendekyanı Caddesi'nde meydana geldi. Eşini tehdit ettiği için ceza alıp, 8 aydır cezaevinde tutuklu bulunan Metin Ar, tahliyesinden 2 gün sonra boşanmak isteyen eşi Arzu Ar’ı kızının gözü önünde 10 bıçak darbesiyle öldürmüştü. ‘Kasten öldürme’ suçundan tutuklanan Metin Ar’ın Bartın 1. Ağır Ceza mahkemesinde yargılanmasına devam edildi. 2’i duruşmaya tutuklu Metin Ar, Arzu Ar’ın yakınları ve avukatlar katıldı.

SEGBİS BAĞLANTISINDA SORUN OLDU
Diyarbakır cezaevinde tutuklu bulunan sanık Metin Ar’ı SEGBİS bağlantısında sorun olmasından dolayı duruşmaya katılamadı. 2’inci mahkemede sanık Ar’ın mütalaasından sonra, Türkiye Barolar Birliği ve İzmir Barosu davaya müdahil olma talebi mahkeme heyeti tarafından reddedildi. Arzu Ar’ın avukatları duruşmada sanık Metin Ar’ın en üst seviyeden cezalandırılmasını isterken, Arzu Ar’ın kız kardeşi ablasının evliliği sırasında sürekli şiddet gördüğünü ve ihmali olan herkesi araştırılmasını istedi. Ar’ın diğer kardeşi Emircan Çınar ise ablasının şiddet gördüğünü ve bazı akşamlarda telefonla bile konuşamadıklarını belirterek, sanık Metin Ar’ın en ağır cezaya çarptırılmasını istedi.
Sanık Metin Ar’ın eşine şiddet uyguladıktan sonra aynı cezaevinde kaldıkları tanık R.Ç mahkeme heyetine, “Metin Ar ile cinayetten önce aynı cezaevinde kaldık. Bende zaten eşinin köyünden olduğum için bana sürekli eşi ve kayınvalidesiyle ilgili olumsuz durumlarını anlatıyordu. Bana da sürekli Arzu Ar’ın oturduğu yeri soruyordu"dedi.
Mahkeme heyeti duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Editör: Manşet 67