CHP Zonguldak Milletvekili Aday Adayı K. Noyan Keskin yaptığı açıklamada “Türk siyasetinin dürüstlük abidesi, genel başkanımız ve 13. Cumhurbaşkanı Adayımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ülkede kaybolmaya yüz tutan hak, hukuk ve adaleti yeniden tesis etmek niyeti ile 15 Haziran 2017 günü Ankara’da Güven Park’tan başlayan ve İstanbul’da sona eren büyük yürüyüş, bugün, Türkiye’nin karanlıktan geleceğe doğru başlayan ve zaferle sonuçlanacak bir başka kutlu yürüyüşün temeli olmuştur.

14 Mayıs 2023 günü, milyonlarca seçmenin kullanacağı oylarla, altı yıldır sürdürdüğümüz bu kutlu yürüyüş nihayete erecek ve Türkiye’ye yeniden umut dolu bir bahar gelecektir.

Bizler, Zonguldak’ın tüm ilçelerinde, sayın Genel Başkanımızın başlattığı bu mücadeleye birer meşale olmak için milletvekili aday adayı olduk. Başta İl Örgütümüz olmak üzere tüm ilçe ve belde örgütlerimizle, on binlerce üyemiz ve bize inanan Zonguldaklılarla sayın Genel Başkanımızı Cumhurbaşkanı yapabilmek için olanca gücümüzle çalışmak, bu uğurda alnımızın terini partimiz için ortaya koymak adına sahaya indik.

Bu mücadele, her birimiz için bir onur ve geleceğe taşıyacağımız, çocuklarımıza miras bırakacağımız bir kıvançtır.

Ekonomiden sosyal yaşama, eğitimden sağlığa, tarımdan sanayiye kadar birçok alanda Türkiye’yi içinde bulunduğu kaostan, Genel Başkanımızın liderliği ve Millet İttifakı’nın gücü ile çıkaracağız.

Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın.

Bugün bize düşen en temel vazife, Türkiye için birlik olmak, geleceğe emin adımlarla ve tek yürek olarak yürümektir.

Değerli Zonguldaklılar,

Türkiye’nin mutlak kurtuluşu, Cumhuriyet’i kuruluş ayarlarına, ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği hedeflere döndürmektir.

Bunu başaracağız ve bu başarı, aziz Türkiye Cumhuriyeti milletinin olacaktır!

Buna inanın!

Bizler bu inancımızdan asla bir adım dahi geri durmadık.

Aksine her geçen gün gücümüzü daha da pekiştirerek, saflarımızı sıklaştırarak ve daha da kalabalıklaşarak 14 Mayıs’a hazırlanıyoruz.

15 Mayıs’ta doğacak güneşi karşılamaya hazırlanıyoruz.

Genel Başkanımızın sözü, hepimizin sözüdür.

Sana söz Zonguldak!

Sana yine baharlar gelecek!

En derin sevgi ve saygılarımla.”

Editör: Manşet 67