Teknofest 2023 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalin’de 3 farklı projeyle yer alan kdz Ereğli Bilsem  S.O.S.(Sound of Silence) ve 3D Alemdar takımları ile final sunumlarını gerçekleştirerek, her yıl teknolojik gelişmeleri katma değeri yüksek ürünler sunma gayretinde olduklarını göstermişlerdir. 

27 Nisan ve 1 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen 6. Uzay, Havacılık ve Teknoloji Festivali Teknofest, herkeste büyük bir coşku yarattı. Genç, yaşlı herkes milli gururlarımız ve göklerin hakimi olan Hürkuş, Kızılelma, Bayraktar, Solotürk, Türk Yıldızları gibi insanlı ve insansız hava araçlarımızı yakından görmeye geldi. Geleceği şekillendirecek olan gençler binlerce proje içinden seçilerek final aşamasına kadar gelerek projelerini sundular. Bu gençlerden olan Enes Burak Yılmaz, Zeynep Sena Şimşek, Asmin Altürk, Ahmet Emre Yaşar, Nuri Demir Dikmen, Abdullah Nazım Karanfil, S.O.S. (Sound of Silence) ve 3D Alemdar takımları olarak yarıştılar. Kdz. Ereğli Şahinde Hayrettin Yavuz Bilim ve Sanat Merkezi kuruluşundan itibaren, her yıl Teknofest finallerine katılan Müzeyyen Merve Bakangöz takımlara danışmanlık yapmaktadır. Yarışma için İstanbul Atatürk Havaalanına giden takımlar burada birçok deneyim ve tecrübe kazanmışlardır. Öğrencilere mihmandar olarak bilsem Fen Bilgisi Öğretmeni Fatih Akyüz eşlik etmiştir. 
Karadeniz Ereğli bilsem Müdürü Serkan Çakır " 26.000 proje arasından finallere kalan 3 projemiz kurum olarak bizi gururlandırmıştır, bu zorlu yarışmalarda öğrencilerimizin her yıl başarı göstermesi bizim için mutluluk vericidir. Danışman öğretmenimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum Çünkü Karadeniz Ereğli ilçesinden başvurup İstanbul İzmir Ankara gibi şehirlerin büyük takımlarını eleyerek finallere kalma başarısını göstermişlerdir. Bu bir öğretmenin mesleki tatmin olarak yaşayabileceği en güzel duygulardandır. 
Bilsem takımları İstanbul dönüşünde deneyimlerini paylaşmak için İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül’ü ziyaret etmiş, gelecekte yapmak istedikleri projelerinden, hayallerinden bahsetmişlerdir. İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Akgül, ülkemiz için yerli ve milli teknoloji hamlesinin öneminden bahsederek gençlere her zaman destek sağlayacağını belirtmiş ve kurum Müdürü Serkan Çakır'ı Danışman ve bilişim öğretmeni Müzeyyen Merve bakangözü ve öğrencileri yürekten tebrik etmiştir.

Editör: Manşet 67