Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şubesi tarafından Gülüç Belediyesi Düğün Salonu’nda iftar programı gerçekleştirildi. 6 Şubat2023 Tarihinde Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremde hayatını kaybedenler ile şehitler için Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua edilmesi ile başlayan programda okunan akşam ezanı ile birlikte davetliler iftarlarını yaptı. İftar programına Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, TTK Armutçuk Müessese Müdürü Faik Alp, Kdz. Ereğli Belediyesi Eski Başkanlarından Murat Sesli, Ziraat Odası Başkanı Zafer Yalman, Zonguldak Maden Şehitleri Aileleri Derneği Başkanı Çetin Yiğit, deprem bölgesinde büyük bir kahramanlık örneği göstererek yüzlerce canı kurtaran TTK Armutçuk Müessese Müdürlüğü’ne bağlı maden ocaklarında çalışan maden işçileri, deprem bölgesinde günlerdir yardım faaliyetlerine katılan Kızılay gönüllüleri, Kızılay Kadın ve Kızılay Gençlik kolları üyeleri katıldı.

Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şube Başkanı Kürşat Yağız davete katılan tüm maden işçileri ile Kızılay gönüllülerine teşekkür etti. Başkan Yağız açıklamasında “Bugün akşam 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilimizde felakete yol açan deprem bölgesinde büyük kahramanlıklar yazan, her kesimin takdirini kazanan maden işçilerimiz ve yine deprem bölgesinde 2 aya yakın bir zamandır yardım çalışmalarında gönüllü görev alan Kızılay gönüllülerimiz ile bir araya geldik. Ben yardım faaliyetlerimize destek veren tüm hayırseverlerimiz başta olmak üzere, maden işçilerimize ve tüm Kızılay gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, yaralı olanlarımıza ise acil şifalar diliyorum” dedi.

İftar programına katılan çok sayıda madenci ve Kızılay gönüllüsü Gülüç Belediyesi Düğün Salonu çıkışına kurulan kan toplama aracında Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Editör: Manşet67 Haber