MADEN İŞÇİLERİ İLE TEK TEK TOKLAŞTI VE DESTEK İSTEDİ

14 Mayıs genel seçimleri kapsamında seçmenlerle buluşmaya devam eden Bozkurt,  Kandilli Armçutçuk Ocağında çalışan işçiler ile vardiya değişimi esnasında buluştu.

İşçilerle birlikte tatlı yiyen  Genç Vekil Adayı Bozkurt’a, MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, GMİS Armutçuk Şube  Başkanı Şanver Turan, Alaplı Ülkü Ocakları Başkanı Hasan Ören, Kdz. Ereğli Ülkü Ocakları Başkanı Ufuk Akdeniz ve MHP kadroları ile birlikte kalabalık partili grubu eşlik etti.

MADENCİLERE HEP DUA EDİYORUZ

Madene inen ve madenden çıkan işçilerle tek tek tokalaşan, atölyedeki personel ile bir araya gelen Bozkurt madencilere hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Depremde canlarını ortaya koyarak büyük mücadele veren maden işçilerimize destek olup, emekçilerin de haklarının korunacağı bir düzeni inşa etmeye devam edeceğiz. Biliyorsunuz madene 2 bin işçi alınacak bu sayısı kademeli olarak daha da artırmayı hedefliyoruz. Madenci kardeşlerime kazasız, belasız çalışmalar diliyorum. Allah, tırnağınıza taş değirmesin. Ben, sağladıkları üretim ve istihdamdan dolayı madencilerimize hem dua ediyorum, hem de teşekkür ediyorum. Maden yönünden zengin bir ilçeyiz.  İnşallah zaman zaman madenci kardeşlerimize ziyaretler yapacağız, onlarla hasbihal edeceğiz. Ben hepinize kazasız belasız çalışmalar diliyorum.”

MADENCİ HEYKELİ HEDİYE EDİLDİ

Konuşmasının ardından Milletvekili Adayı Bozkurt, TTK Armutçuk Şube Müdürü Faik Alp ile GMİS Sendika Başkanı Şanver Turan’ı ayrı ayrı makamında ziyaret etti. Sendika Başkanı Turan, Bozkurt ve Demirtürk’e madenci heykeli hediye etti.

Seçim çalışmalarını daha sonra Kdz. Ereğli’nin Kandilli Beldesi ile Neyren Gökçeler Köyünde sürdüren MHP heyeti esnaf ve vatandaşlarla buralarda sohbet ederek onların isteklerini dinledi.

AKŞAM KÖY PROGRAMALARI YOĞUNDU

Akşam saatlerinde ise Alaplı İlçesinde köy programlarını yoğunlaştıran Bozkurt, sırasıyla İsafakılı, Gürpınar, Aydınyayla, Yeni Köy, Molllabey Karacallı ve Ortacı köyünde yöre halkı ile kahvehanelerde ve köy konaklarında buluştu.

Bozkurt’a burada MHP Alaplı İlçe Başkanı Erol Oktay ve MHP yönetim kurulu üyeleri ile partililer yalnız bırakmadı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE MHP’YE OY İSTEDİ

Köy ziyaretlerinde seçim beyannamesi ile vaatlerini anlatan Bozkurt, 14 Mayıs seçimleri için tüm vatandaşlardan Milliyetçi Hareket Partisine ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a oy istedi.

Editör: Sinan Kabatepe