Ereğli ilçesi açıklarında 19 Kasım'daki fırtına nedeniyle batan 'Kafkametler' isimli kuru yük gemisinde kayıp mürettebatı arama çalışmaları, 5'inci gününde sürüyor. Bu çalışmalar kapsamında, kayıp 11 denizciden birinin cansız bedenine dalgıçlarca ulaşıldı. Cenazenin çıkarılma çalışmaları devam ediyor. 20 Kasım'da da gemide aşçı olarak çalışan Metin Usta'nın cansız bedenine ulaşılmıştı.

Feci olay... Kamyonetin çarptığı çocuk hayatını kaybetti! Feci olay... Kamyonetin çarptığı çocuk hayatını kaybetti!

AFAD, AÇIKLAMA YAPTI
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde batan gemide kayıp olan 11 mürettebattan cansız bedenine ulaşılan denizcinin cenazesi denizden çıkartıldı. İsmi öğrenilemeyen denizcinin cenazesi, otopsi için Ereğli Devlet Hastanesi'nin morguna kaldırıldı.
AFAD'dan arama çalışmalarına ilişkin yapılan açıklamada, "19 Kasım'da yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle batan yük gemisinde kaybolan 11 vatandaşımızı arama çalışmaları sonucunda bu sabah saatlerinde 1 vatandaşımızın daha cansız bedenine ulaşılmıştır. Kayıp 10 vatandaşımızı arama kurtarma çalışmaları, profesyonel ekiplerimizce aralıksız devam ediyor. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı dileriz. Gelişmeleri takip ediyoruz" denildi.
SAT KOMANDOLARI SEVK GELDİ
Arama çalışmaları için bölgeye SAT komandoları sevk edildi. Sonar sistemiyle donatılan savaş gemisiyle bölgeye gelen komandolar, çalışmaların yoğunlaştığı batık bölgesinde kayıp mürettebatı aramalara katıldı. 

Editör: Can Özkan Kayabaşılı