Bölgesel Amatör Lig 5’nci Grup’ta Karabük İdman Yurdu ile Bartınspor arasında kıyasıya şampiyonluk mücadelesi devam ediyor. Karabük İdman Yurdu 5 Nisan Çarşamba günü sahasında temsilcimiz Kozlu Belediyespor ile karşılaşacak.

MHK, Karabük İdman Yurdu ile Kozlu Belediyespor arasında oynanacak maça Karabük İdman Yurdu’nun Devrek Belediyespor deplasmanında sorun yaşadığı, Kulüp Başkanının mahkemelik olduğu hakem Beran Yalçın’ın atanması Karabük cephesinde tepkilere neden oldu. Karabük İdman Yurdu itirazda bulunarak hakemin değişmesini sağladı.

BARTINSPOR’DAN TEPKİ GELDİ

Bunun üzerine Bartınspor cephesinden ise hakem değişimine tepki geldi. Bartınspor “Bu kadar algı yeter artık. Dün gece saatlerinde gruptaki rakiplerimizden Karabük İdman Yurdu sosyal medya hesabından yapılan ‘Hakem değişikliği’ temalı paylaşımı şaşkınlıkla okumuş bulunmaktayız” diyerek tepkisini dile getirdi, açıklamasının devamı da var.

BARTIN-KARABÜK SAVAŞINDA NEDEN KOZLU BELEDİYESPOR ZARAR GÖRSÜN!

Bartınspor ile Karabükspor arasında yaşanan liderlik yarışında iki kulüp arasındaki savaş Kozlu Belediyespor’u da yakından ilgilendiriyor. Karabük İdman Yurdu itiraz ederek maçın hakemini değiştirdi.

Kozlu Belediyespor da kümede kalma mücadelesi veriyor. Bartın-Karabük savaşında Kozlu Belediyespor’un da kullanılması ve hakemin değiştirilmesi Kozlu cephesinde de büyük tepkilere neden oldu.

KARABÜK İDMAN YURDU’NUN HAKEM ATAMA TEPKİSİ

Karabük İdman Yurdu’nun hakem ataması ile ilgili tepkisi şöyle: “Bu Lig Güven Kaybetmiştir. Bölgesel Amatör Ligin 4. Haftasında oyanan Devrek Belediye Spor-Karabük İdman Yurdu mücadelesi 0-0 bitmiş maç içinde ve maç dışında büyük olaylar yaşanmıştı. Mücadeleyi Evren Aydoğan, Onur Tek, Beran Yalçın Onuralp Enes Öz Hakem tirosu yönetmişti. Mücadelede hakem hataları maça damga vurmuştu. Bu yüzden Karabük İdman Yurdu Kulüp Başkanımız mahkemelik olmuş mahkeme işlemleri halen sürmektedir.

Bu sancılı süreç sürmekte iken çarşamba günü oynanacak olan belkide Karabük İdman Yurdu’nun kader maçı olan Karabük İdman Yurdu-Kozlu Belediyespor maçına Devrek maçında damga vuran hakemlerden Beran Yalçın’ın atanması Pazar günü verdiği ofsayt kararıyla 2 puanımıza maal olan kadın hakemin hataları görmezden gelinip böylesi kritik bir maça tekrardan kadın hakem atanması acaba Karabük İdman Yurdu’dan intikam alınmaya mı çalışılıyor sorusunu akılara getirdi. Amacımız halemleri kötülemek değil yapılan bir yanlışlık var ise bir önce düzeltilmesidir”

KARABÜK’DÜN HAKEM DEĞİŞİMİ SONRASINDAKİ PAYLAŞIMI:

Karabük İdman Yurdu yaptığı itirazın ardından hakem değiştirildi ve bu konuda yapılan açıklama ise şöyle: “Aksam saatlerinde kulübümüz ve memleketimiz üzerine oynanan kirli oyunlara OZAN CANYURT dur dedi.

Gerek MHK gerek federasyonunun üst düzey sorumlularını arayarak sonucunun çok büyük bedellerle ödenecek olan atamaya belgeler ile müdahale ederek gecenin geç saatlerinde atama değişikliğine gidilmiştir. Kulübümüz üzerindeki kirli elleri kaldırın”

2bartın1karabük

Editör: Can Özkan Kayabaşılı