Genel Maden İşçileri Sendikası’nı (GMİS) ziyaret eden Zonguldak'ta görev yapan kadın gazeteciler, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde kendi elleriyle hazırladıkları 'Kadın Eli' gazetesini genel merkez yöneticilerine takdim ettiler. Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu da gazetecilere günün anlamına karanfil verdi.

Pusula Gazetesi'nden Öznur Güneş, Şafak Gazetesi ve Anadolu Ajansı Muhabiri Fadime Yılmaz Elma, İnanış Gazetesi'nden Arife Güleryüz, Çınar Gazetesi'nden Gülseher Cinal, Kanal B Muhabiri Duygu Elma Özfidan ve Umut 67 Muhabiri Burcu Sak, çıkardıkları 'Kadın Eli' Gazetesi'ni GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Yener Arslanbuğa, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir’e takdim etti.

Kadına şiddete dikkat çekilen gazete ayrıca köşe yazıları ve röportajlar yer alıyor. GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, gazetenin verdiği sosyal mesajların anlamına dikkat çekerek, “Bu özel günde bu çalışma çok anlamlı. Kadın emekçilerimiz gazetenin her şeyiyle ilgilenerek tarihe not düşen bir çalışma yapmışlar. Çok güzel bir dayanışma örneği göstermişler. Şehir dışında olan genel başkanımız Hakan Yeşil’in de kendilerine selamlarını iletiyorum. Sendikamız olarak tüm emekçi kadınlarımızın gününü kutluyorum. Kendilerini tebrik ediyorum.” dedi. Mutlu, günün anısına kadın gazetecilere karanfil takdim etti.

6-12

Nejdet Tıskaoğlu Güney Afrika'da ilk toplantısına katıldı... Nejdet Tıskaoğlu Güney Afrika'da ilk toplantısına katıldı...

5-15

4-14

Editör: Sudenaz Bolatcan