WhatsApp Image 2023-12-11 at 14.06.56 (1)

Filistin’e destek olmak ve İsrail’e tepki göstermek isteyen sağlık çalışanları, İstasyon Caddesi’nde buluşarak Madenci Anıtı’na ‘sessiz yürüyüş’ yaptı. Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ile sivil toplum örgütleri temsilcilerinin de katıldığı yürüyüşte ‘Hastaneye saldırı savaş suçudur. Ben doktorum, hedef değil. Soykırımı kim durduracak. Bebekler uyurken susulur, ölürken değil’ yazılı dövizler ile Filistin ve Türkiye bayrakları taşındı. 

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencisi stajyer doktor Ensar Yılmaz, “Tam 70 gündür dört tarafı çevrilmiş bir bölgede bir halk, tüm dünyanın gözü önünde katliama maruz kalıyor. Hiçbir sınır ve ölçü tanımayan işgalci İsrail tarafından tam 70 gündür acımasızca bombalanıyor. Gazze’de tüm dünyanın gözü önünde büyük bir savaş suçu işleniyor ve katil İsrail bir türlü kana doymuyor. Ayrıca bizler Türkiye’deki hekimler ve sağlık çalışanları olarak tüm meslektaşlarımızı yapılan zulme açıktan desteğini bildiren ilaç firmalarını boykot etmeye davet ediyoruz.” dedi.

Otomobil minibüs çarpıştı... 1 yaralı Otomobil minibüs çarpıştı... 1 yaralı

KALEMLERİNİ KALDIRDILAR

İngizlice açıklama yapan Mehmet Rasim Meriç ise “En yakın doktora giderek ‘sessizce yürümek istiyorum' deyin. Bir tıp öğrencisi olarak yapabileceğim son şey bu olsa da kalemimi alıp İsrail askerlerinin üzerine fırlatırım” diye konuştu.

Meriç’in kalemini kaldırmasıyla bazı arkadaşları da kalemlerini kaldırarak İsrail’e tepki gösterdi. 

Editör: Can Özkan Kayabaşılı