Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Zonguldak İl Başkanı Fatih Keleş, önümüzdeki yerel seçimlerle ilgili izleyeceği yol hakkında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

DEVA Partisi Zonguldak İl Başkanı Fatih Keleş, önümüzdeki yerel seçimlerdeki siyasi hedefi hakkında açıklamada bulundu. Belediye Başkan adaylığına ışık yakan Başkan Keleş; “Ömür boyu il başkanlığı makamında kalacak değilim” ifadesini kullandı.

Başkan Keleş’in konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle; “Genel seçimlere millet ittifakı ile birlikte girdik, 15 tane milletvekili sahibi oldu Deva partisi. Diğer partiler grup kurdular ancak; Deva partisi tek başına devam ediyor ve meclis toplantılarına eksiksiz katılan tek parti Deva partisidir.

Ömür boyu İl başkanlığı makamında kalacak değilim. Yaklaşık üç buçuk yıldır Deva partisi'nden hem kurucu il başkanı, hem de kongresini yapmış bir il başkanı olarak devam ediyorum. Milletvekilliği aday adayı sürecinde istifa etmiştim daha sonra genel merkezin talebi üzerine tekrar il başkanı olarak görevime devam ediyorum ama; yerel seçimler için hedefimiz mevcut. Hem parti hem şahıs olarak hedefim mevcut. Bu doğrultuda önümüzdeki 31 Mart 2024 tarihte herhangi bir değişiklik olmazsa bir niyetimiz var. Biz ömür boyu bu makamlarda kalmak için burada değiliz. Öbür türlü bizde aynısı oluruz.  Babadan oğula, o koltuğa oturanın kalkmayacağı hayat bize uygun bir şey değil.

Görevimi başarıyla yaptığım sürece yaparım ama, bir hedefim var. O hedef doğrultusunda hareket edeceğim. O zamanki süreç ne gösterir ona o zaman bakacağız. Niyetim var.”

Editör: Sinan Kabatepe